Wpis z mikrobloga

Nie oglądam #anime od kilku lat, jednak ostatnio spróbowałem #attackontitan i przyznam, że poczułem znaczny wzrost jakości wobec dań serwowanych przez popularne platformy vod przez ostatnie lata. Dlaczego?

* world building - fajnie zaplanowany świat, panujące w nim zasady, dosyć logiczne obejścia zasad w fabule. Nawet infografiki na temat wynalazków, technologii, geografia, struktura organizacji - po prostu to wszystko trzyma się kupy
* tajemnica - z sezonu na sezonu obieranie cebulki, aż dostajemy kompletną historię, a co najważniejsze - historia wygląda na zaplanowaną od początku do końca, nie ma tak, że scenariusz jest pisany na dany sezon, a jak będzie budżet tona następny, to coś tam się wymyśli, jak to w obecnych serialach.
* nie ma niekończącego się eksploatowania jednego motywu <SPOILER ALERT>, czyli od redukowania ludzi do poziomu pożywania dla nadrzędnej rasy, przechodzimy do getta, holokaustu, eugeniki i do tego pokazane to w całkiem dojrzały sposób

oczywiście serial nie jest idealny przez niedojrzałe, lekko absurdalne postaci, średni humor, nudnawe wątki polityczne, jednak pomijając mankamenty, dostarczył to czego mi brakowało ostatnio.

może polecicie coś z ciekawym, dojrzałym, tajemniczym światem, jakąś apokalipsą w tle, etc? coś więcej niż nastolatkowie dostają super moce, bo odnoszę wrażenie, że to 1/2 anime contentu

#shingekinokyojin
  • 3