Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj jeszcze ktoś kto poradzi co mogło się zepsuć w ekspresie do kawy? Serwis serwisem, ale zanim zacznę szukać może ktoś odgadnie przyczynę.
Ekspres ciśnieniowy, automat - nivona 759.
Po zmieleniu kawy i próbie zaparzenia automat wyrzuca zmielona kawę do pojemnika (w ogóle nie próbuje jej zbić w sensie, nie ma ciasteczka kawowego), brak jakiegokolwiek komunikatu ani błędu. Padł zaparzacz, pompka? Gdy ustawiam najniższą ilość zmielenia i wody to coś tam próbuje robić ale wyskakuje taka "kupa" a nie ciasteczko a na najwyższych ilościach nawet nie próbuje tylko od razu wyrzuca do pojemnika zmieloną kawę.
#ekspresdokawy #kawa #kiciochpyta #serwisagd #pomoc #nivona
parys88 - Czy jest tutaj jeszcze ktoś kto poradzi co mogło się zepsuć w ekspresie do ...

źródło: DSC_0102

Pobierz
  • 6
@vitek6: no właśnie ale co rozebrać i co sprawdzić :D standardowo zaczęła się pojawiać woda pod ekspresem (ale tylko jak zrobi kawę) i tej kawy zaczął robić mniej od paru dni.
@Kulek1981: nie zdążyłem nagrać póki co,ale dzieki za chęci :-)
W międzyczasie zauważyłem że przytkana była prawa dysza wylotu kawy (tak dość mocno, prawie w ogóle nie chciała lecieć woda /Kawa tak że wywalało ją otworem z tyłu), puściłem dodatkowo program odkamieniania i kilka razy czyszczenia z tabletką i trochę przedmuchałem tę dyszę, puściło i jest teraz dużo lepiej, nawet robi kawę ale jeszcze nie robi takiego zwartego ciasteczka po kawie