Wpis z mikrobloga

@kaczoor: A dlaczego nie na początku niebieski (tak jak masz wyznaczoną trasę)? Czerwonym co prawda nie szedłem, ale niebieski w porównaniu żółtego (mówię o fragmencie Andrzejówka - Sokołowisko) jest dużo bardziej widokowy - i to samo jeszcze bardziej na południe drugim szlakiem zielonym. :) A potem z Sokołowiska można żółtym na Stożek Wielki, tylko że z tego co pamiętam to podejście jest mocno niewdzięczne a widok taki se :P Z Andrzejówki
cactusek - @kaczoor: A dlaczego nie na początku niebieski (tak jak masz wyznaczoną tr...

źródło: obraz_2023-02-23_080218853

Pobierz
@cactusek dzięki! A co myślisz o takiej trasie?
Ująłem w niej niebieski północny i zielony południowy + wieża. Muszę zrobić pętlę, by wrócić do auta, więc tutaj jestem mocno ograniczony przez to :p
coś byś zmienił w tej nowej trasie? Troszkę wyszła krótsza niż planowałem (14,7km), ale nie ma za bardzo jak jej przedłużyć (18km byłoby ok). Może warto z wieży pójść trochę na wschód niebieskim/zielonym i potem wrócić już w stronę
kaczoor - @cactusek dzięki! A co myślisz o takiej trasie?
Ująłem w niej niebieski pół...

źródło: temp_file.png4446821348311583684

Pobierz
@kaczoor: Szedłem podobnie, przy czym w kierunku wieży Waligórę obchodziłem od drugiej strony i nie schodziłem już zbytnio do Sokołowska, nie kojarzę żeby tam coś było ciekawego (trasa jak na screenie). I z tą Waligórą to bym sobie darował, chyba że zbierasz szczyty do Korony Gór Polski. Widoki tam żadne a podejście i potem zejście w kierunku Andrzejówki jest delikatnie mówiąc mało przyjemne :D Nie wiem jak tam jest teraz, czy
cactusek - @kaczoor: Szedłem podobnie, przy czym w kierunku wieży Waligórę obchodziłe...

źródło: obraz_2023-02-23_142831060

Pobierz
@kaczoor: A może tak
https://pl.mapy.cz/s/nodunusonu
Jest kilka ciekawostek po drodze. #3 Ruiny owczarni, ładny widok na wschód, #6 wieża, #7 ładny widok z płaskiego szczytu, #8 pozostałości groty zbudowanej z kamieni przywiezionych z Etny, #9 pawilon z dziwnym statkiem, #11 całkiem malowniczo położona mała cerkiew, #12 ruiny zameczku, #14 omijając bokiem Suchawę ładny widok z Czerwonych Skał, #16 ruiny zamku Rodosno. Ale i tak najbardziej zapamiętasz podejścia na Waligórę, Ruprechticky Spicak
@fleytuch piękna trasa i super opisana, dziękuję! Niestety trochę za długa, nie wyrobimy się przed zmrokiem. Ale podkradnę parę punktow i dodam do aktualnej. Tylko teraz nadal nie wiem czy warto wchodzić na Waligórę żółtym czy ominąć ją z północy niebieskim :p
@kaczoor: Na Waligórę tym krótkim szlakiem z Andrzejówki to raczki obowiązkowo, tak samo czerwony z Sokołowska na Bukowiec. Jak jest śnieg to również wejście czeski Ruprechticky Spicak jest ciężkie, Góry Suche miejscami są mega strome i zima można polecieć w dół, Ja z Waligóry leciałem 50 metrów w dół po śliskim na dupie, skończyło się zwichnięciem nadgarstka i połamaniem okularów, a było to pod koniec marca, miejscami był lód na szlaku.