Wpis z mikrobloga

Wpadłem na plan by za pomocą ESP32 zrobić sobie domofon. Ot, po prostu zamiast domofonu - to bym miał informację na komórkę że ktoś dzwoni , mógłbym odebrać, porozmawiać otworzyć drzwi itp.

Myślę sobie - jak domofony są cyfrowe, to why not. Pewnie nie takie trudne to jest.

Nic bardziej mylnego. Te gówna jedyne co mają cyfrowe - to tylko nazwa. A tak naprawde to mieszanka paru technologii - cyfrowej, analogowej itp. Po prostu jeden wielki crap bez standardów.

#domofony #esp32 #elektronika
  • 12
@wiesiu2: co ty mi tu pokazujesz? Mówie o A a ty pokazujesz B xD Może i nie umiem, ale ty nie umiesz bardziej w czytanie ( ͡º ͜ʖ͡º) Mówie o emulacji unifonu w formie virtualną a ty pokazujesz mi realizacje prostego door-bella z video. To tak jakbym mówił że pod diesla w bmw e90 nie tak łatwo podłączyć LPG, a ty mi pokazujesz intrukcję jak podłączyć
Wpadłem na plan by za pomocą ESP32 zrobić sobie domofon. Ot, po prostu zamiast domofonu - to bym miał informację na komórkę że ktoś dzwoni , mógłbym odebrać, porozmawiać otworzyć drzwi itp.


@dktr: to było nie jasne?
@Klopsztanga: robiłem taki projekt na studiach z wykorzystaniem raspberry. dekodowałem sygnał nalogowy na cyfrowy w jakimś urmecie który miał 2 żyły wychodzące z centralki. jakby co to jest robialne
@Klopsztanga: niestety nie, ale później przerzuciliśmy się na esp32 i udało się odtworzyć efekty 1:1. jedyny problem był z zasilaniem, chcieliśmy żeby było bezprzewodowe, ale może teraz ESP jest bardziej ogarnięte pod tym względem