Wpis z mikrobloga

na torze na którym rekord wynosi ~21 sekund, a ja miałem 25sek (najlepszy w grupie swojej). Ważę ponad 80kg. Tak z ciekawości, potrafi ktoś tutaj oszacować ile mógłbym wykręcić ważąc np 70kg? albo nawet 60kg? Nie chcę tyle schudnąc, ale zastanawiam się, jak bardzo to wpływa na czasy #gokart #gokarty #wyscigi i może ktoś z #f1 coś wie
  • 8
@Wirtuoz: może jechałeś dobrze ale mieliście "skręcone" te gokarty? obsługa toru często tak robi, potrafią oni zdalnie ograniczać osiągi gokartów elektrycznych jeżeli przychodzi grupa na imprezę integracyjną, itd.. która pierwszy raz jeździ gokartami
@Wirtuoz nie zawsze kluczem jest nieużywanie bądź użycie hamulca raz. Tor jazdy robi sporą różnicę, sam fakt jak wypuszczasz gokarta na wyjściu z zakrętu może mieć znaczny wpływ na to, jak będziesz się napędzał. Skupiłbym się na tym przede wszystkim.
A ten hamulec, cóż, paradoksalnie może pomóc w tempie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wirtuoz: trochę jeździłem, wnioski takie, gokarty się różnią, rekordy się bije na lepszych oponach w lepszych gokartach( nawet jeśli mają teoretycznie tyle samo koni, jak chłopaczki jeździli w jakiejś lidze to dostawali gokarty gdzieś z zaplecza, pewnie nie były tak oszczedne), jeżeli tor jest z opon to może się przesunąć o 40 cm w dwóch zakrętach i już się robi różnica sekundy, na kółku, poza tym temperatura i triki jak przechylanie