Wpis z mikrobloga

Co wyście skunksy zrobiły z polskim rapem!? To jest beka, cringe, XDD x 3, lol.
W piątek natrafiłam w radiu na listę przebojów polskiego rapu, pogotuję sobie obiadek i się pobujam - myślałam naiwnie.

W przerwach między piosenkami z listy były puszczane dobre kawałki wiec nie było najgorzej.
Najgorzej było jak leciała lista przebojów ()
Ich podstawowym narzędziem i przepisem na sukces jest AUTO-TUNE. Jak to brzmi tandetnie, dołożyć do tego te kretyńskie teksty które nie mają żadnego sensu ani składu, sprawiają wrażenie jakby je wymyśliło dziecko z 5 klasy, to mniej zdolne od reszty i wychodzi paszkwil którego nie da się słuchać bez wybuchów takiego śmiechu że spadam na cycki i muszę uważać żeby nie wpaść do garnka z zupą.

Całość zakończył kawałek pt. "Ona ma to coś" Pana northboii. Przecierałam uszy ze zdumienia, disco-polowcy robia rap, tzn. wydaje im się że go robią. Muzyczka, tekst, wszystko disco-polowe, wszystko. Jak obczaiłam teledysk to już w ogóle.
Chłopak przebrany za twardziela, pod przebraniem kryje się postać jakby prosto z boysbandu i nawala przyśpiewkę która na luzie mogłaby być puszczana na weselach między 'majteczkami w kropeczki' a 'ona tańczy dla mnie'.

Pierwsze miejsce zajęła Bambi, cały utwór na autotune (!), tekst bezsensowny, troche lepszy bit, całość jak dla przedszkolaków na bal wymyślony, wyrzygany, wypuszczony i nagrodzony. Gdyby nie te teksty typu: bejbe, zapalimy stuff, palę gibona, słodziakowy las - to muzyczka i instrumental pasują do żłobka i mógłby być puszczany właśnie tam, przewinięte dzieci mogłyby się do tego bawić jak nigdy. Już to widzę oczami wyobraźni. Bambi, uwaga na to, wrażliwym nie polecam: https://www.youtube.com/watch?v=md4rmVv5qDU

Apropos przewijania, właśnie sobie przypomniałam że jeden raper śpiewał o pieluchach, nie wiem, że nosi pieluchy czy coś takiego. Ktoś kojarzy?
Nadzieja w amerykańskim rapie, na świecie nadal robi się muzykę, u nas już rap RIP. Z fartem.

Wklejam disco-polo-rapo, możecie tańczyć. Zauważcie jaką ma piękną torebunię gucci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rap #polskirap #muzyka #zalesie #gownowpis #bekazpodludzi
arinkao - Co wyście skunksy zrobiły z polskim rapem!? To jest beka, cringe, XDD x 3, ...
  • 58
@merriweatherpostpavilion: Nie obrażaj popu. To jest bit disco-polo albo bit odgapiony od Fasolek dla przedszkolaków. Słuchałam w radiu, audycja raperska, lista przebojów. Wchodząc na YT można się przerazić że jednak to sie podoba, jeśli tak to coś jest na rzeczy.
Możesz wysłać lepsze rapy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chyba najbardziej wkurza ten zrabany AUTOTUNE, kazdy pseudo artysta z tym shitem brzmi podobnie i pedalsko.


@kjungst:

nie, różni artyści potrafią w bardzo różny sposób go używać i brzmieć na nim totalnie inaczej, jesteś po prostu ignorantem, a określenie pedalskie to jest jakiś szczyt januszostwa
@ShadyTalezz: To śmieszne jak Twoim jedynym argumentem broniącym to disco-polo jest boomerstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To tak jakbyś udowadniał że cała młodzież jest uwsteczniona. Po prostu obrażasz młodych ludzi. A nie każdy z nich jest tandetny i prostacki.
Jeszcze raz i polecisz z płaczem na mirko, nie bedę się siłować z dziećmi.

Poza tym nie bronię nikomu słuchać tego co chce, jak chcesz możesz słuchać Mozarta
arinkao - @ShadyTalezz: To śmieszne jak Twoim jedynym argumentem broniącym to disco-p...
Idź puść jeden z drugim w klubie wwo albo innego rycha peje w klubie, zobaczymy jak się ludzie będą bawić, #!$%@? stypiarze z kijem w dupie co myślą, że muzyka musi być M Ą D R A bo mają kompleksy i się muszą dowartościować tym, żę TEKSTY KTRÓCYH SŁUCHAJĄ SĄ MONDRE I GŁEMBOKIE I Z PRZEKAZEM!!!oneoen1!


@ShadyTalezz: Dobra, wypad płakać na mirko, idź być niezrównoważonym gdzie indziej.
@ShadyTalezz:

Szanuje, że Ci się dalej chce wyjaśniać tych wielkich "znafcuuuuuuuuuuuf muzyki", którzy w rozwoju się zatrzymali na pei i kalibrze, bo już #!$%@? ile można to wałkować, a zawsze Cie widzę pod takimi wpisami.

@arinkao

Polski rap ma się lepiej niż kiedykolwiek i jest pełno muzyki z przekazem, to, że nie umiesz jej znaleźć i dalej słuchasz klimatu lat 90 i 2000 to nie nasza wina.

Co by za daleko
Need - @ShadyTalezz: 

Szanuje, że Ci się dalej chce wyjaśniać tych wielkich "znafcuu...
@Wojtulator: Małpuje Małpę ale przynajmniej ma jakieś ambicje i mu wychodzi :)

@Need czemu ludzie w internecie widzą tylko skrajności i na czarno biało? Nie słuchałam nigdy Peja, włączam nowości, słucham radia, różnej muzyki i wielu gatunków. Muza nie skończyła się dla mnie na 2000 roku.
Staram się być w miarę na bieżąco, choć przesiewanie na polskiej scenie rapu od disco-polo jest na serio rzeczą niełatwą.

Disco-polo-raperzy ubzdurali sobie że każdy
@arinkao: dobra to ci wytłumaczę najkrócej jak umiem, rap nie istnieje, zamiast niego jest trap, trip trap i hyperpop, mieszanina gatunków (np. biorą se gitarki, ktoś zmiesza z rockiem alternatywnym, ktoś z metalem, czy wymyśli/ukradnie coś nowego), a na spotify czy innej apce gdzie płacicie żydom abonament wszystko co wymieniłem wyżej jest podpisane jako "hip-hop" lub "rap" czy "młody rap", 50zł się należy BLIKiem na mój nr telefonu, pozdrawiam
@arinkao:

No, ale czego ty się spodziewasz jak odpalasz radio i na tej podstawie kreujesz sobie obraz polskiego rapu? W radiu zawsze leciały najbardziej infantylne kawałki trafiające do przeciętnego janusza nawet - to jest po prostu muzyka popularna, nic się w tym aspekcie nie zmieniło, na takie brzmienia zawsze był popyt, jest i będzie (ja chce Cię tylko uświadomić, że SPOOOOORA część kawałków metalowych, rockowych, punkowych, które polacy wręcz uwielbiają ma
Need - @arinkao: 

No, ale czego ty się spodziewasz jak odpalasz radio i na tej podst...
@Need: Dzięki za muze. No to nie jakieś tam randomowe radio tylko najlepsza lista przebojów polskiego rapu.
W biedronce można kupić też fajne książki. W sobotę kupiłam dwie, 1 raz w życiu, serio ;)
@arinkao: pop to syf dla mas nie mówię o jakichs bardziej alternatywnych odłamach tylko o tym co leci w radiu i tym właśnie jest teraz rap, ale tak z rapem jak z popem są tez dobre projekty zależy czego szukasz, nikt Ci nie każe słuchać zabsona czy innych łaków chcesz truskawy to sobie włączasz pato albo bardziej ambitniej bisza chcesz nowości odpalasz hewerke szukasz czegos na melanż to znajdziesz jeszcze więcej