Wpis z mikrobloga

Jest jakiś darmowy kalkulator który weźmie moje bieda akcje z #revolut i wyliczy mi te ~2zł podatku za zeszły rok? Najlepiej na podstawie tego rachunku zysków i strat. Widzę że kalkulator giełdowy zmienił polityke i chce za to 150zł XD Chyba że to ja coś źle rozumiem, ale twa kwota wydaje sie troche absurdalna.

inb4: tak, widzę że jest darmowa opcja do 20 operacji, ale mi sie przez te 3 lata już 31 operacji zebrało.

#kalkulatorgieldowy
  • 3
@Barcol: raport zysków i strat można wygenerował wyłącznie za konkretny rok i historyczne transakcje nie mają wtedy znaczenia. Jeśli masz sporo transakcji sprzed lat to zmieścisz się w limicie ;)
Co do ceny to o ile nie utworzę cennika "za transakcję" to osoby na początku limitu będą niezadowolone.
Pamiętaj, że wytworzenie i utrzymanie tego rozwiązania atestowanego przez kancelarię podatkową "tanie nie było" czasowo i finansowo.
Co nie jest złym pomysłem jak
@kalkulatorgieldowy: Hej, Tobie też nie mogę napisać xD Chyba zmiana portalu coś napsuła (,)

Generalnie w poprzednich latach to robiłem to po kilka zakupów na rok, więc za rok 2022 wyszło pic rel xD

Ogólnie w pełni rozumiem, że bierzesz za to pieniądze (zresztą czego tu nie rozumieć, kalkulator jest zajebiście zrobiony i mega użyteczny, do tego pokrywa ewidentną niszę, więc nawet bez tego argumentu o kancelarii
Barcol - @kalkulatorgieldowy: Hej, Tobie też nie mogę napisać xD Chyba zmiana portalu...

źródło: operacje

Pobierz
@Barcol: mam podobnie, dywidendy mi się nazbierały (jakieś groszowe kwoty, mniej niż 5$ zysku, głównie for fun na Revolut). Podatek wyszedł mi śmiesznie niski ale ilość dywidend było ponad 20. Natomiast 100zł za raport aby zapłacić kilka zł podatku gdy zysk też jest śmieszny to trochę dziwna sytuacja :D