Wpis z mikrobloga

Co myślicie o wprowadzaniu opłat 10% rachunku za serwis w restauracjach dla grup powyżej 8 osób, czy uważacie że jest to uczciwa i uzasadniona praktyka, a obsługa ma więcej pracy przy jednym stoliku 8 osobowym niż przy 4 stolikach 2 osobowych. Ciekawy jestem jakie argumenty przemawiają za doliczeniem opłat m.in. za to że zaproszę większą ilość klientów. Nie mam zupełnie żadnej wiedzy z zakresu #gastronomia i prowadzenia knajpy dlatego pytam bezstronnie. #restauracja #gastro
  • 15
Dla mnie jako klienta też nie widzę sensu płacenia "kary" za to że przychodzimy większą grupą ludzi, równie dobrze mógłbym zarezerwować 4 oddzielne stoliki zamiast 1 dużego czyli defakto płacę dodatkową opłatę za to że się znam z innymi klientami, no ale jak wspomniałem nie siedzę w temacie profesjonalnie i może faktycznie jest jakieś uzasadnienie.
@RocketSlayer to jest zdzieranie mówiąc krótko, jak byliśmy na imprezie firmowej w knajpie we Wro w rynku to obsługa miała w nas wywalone i to mimo zostawienia sporej kwoty. Następnym razem wzięliśmy małą knajpkę na uboczu tylko dla siebie. Właścicielka i obsługa zadowolone, my mniej zapłaciliśmy a zjedliśmy lepiej. Omijać takie miejsca, niech padają na ryj z takimi praktykami (°°
@Zgredzimierz: to jak to ma sie do tej definicji z wiki ?

Podatek – obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego
@RocketSlayer: Mi ta opłata pasuje pod warunkiem, że taka grupa osób będzie miała przydzielonego kelnera praktycznie na wyłączność. I tyczy się to normalnych restauracji, a nie podrzędnej pizzeri gdzie grupa zamawia po pizzy i piwie. Spokojnie nawet dla 4 osób i w górę coś takiego zaakceptuje.
@RocketSlayer: Więcej pracy, ale więcej restauracja zarobi. Jak kelnerzy, czy inna obsługa nie daje rady, bo taki tłok, to nalezy przestać być januszem i zatrudnić dodatkową osobę, a nie cwaniakować żeby jeszcze więcej hajsu wyciągnąć, a potem kwiczeć, że łolaboga po 500 latach garkuchnia u zenka upada!
@mirkobiniu: Powinna dostać kelnera na wyłączność. To jest właśnie puenta.
Jeżeli tak jest to jestem gotów zapłacić i 20% serwisu. Ale nie może to być pizzeria czy jakiś burger gdzie większość ludzi zamawia jedno danie i picie. Wtedy to się mija z celem. Opłaty za serwis są w polsce standardem od dobrych 20 lat ale w restauracjach premium. Teraz zaczyna się januszerka dla grup od 3 osób wzwyż w podrzednych burgerowaniach
@RocketSlayer: jeżeli wszyscy mają dostać jedzenie w tej samej chwili to praktycznie blokuje kuchnie, tylko pod tą grupę i powiedzmy że mniej więcej spoko, ale żeby jeszcze pracownicy dostali za to bonus bo to faktycznie kłopot, ale nie w pizzerii czy burgerowni gdzie i tak klepią to samo