Wpis z mikrobloga

@bigos555: Nie gniewam się na nią, po prostu uważam, że jest jebnięta i gówno wie o świecie. Rola matki jest bardzo ważna, dzieci są wymagające, szczególnie jest to psychicznie trudne dla młodych kobiet, ale siedzieć w ciepłym domu ogrzewanym węglem ( ͡° ͜ʖ ͡°), a siedzieć 500 metrów pod ziemią, bez powietrza z dużym ryzykiem śmierci, kując młotem w skałe to troszkę dwa różne poziomy. Typiara siedzi
  • Odpowiedz
z dużym ryzykiem śmierci,


@JakKompocikToTylkoTruskawkowy: Przestań z tym ryzykiem, tak jak pisałem, praca rolnika jest bardziej ryzykowna według statystyk. I co, mamy pisać, że #!$%@? górnik siedzi sobie w ciepełku pod ziemią, je kanapeczkę a rolnik na górze dla niego ryzykuje. I jeszcze będą wypisywać na fejsbuczkach o biednych górnikach. Pewnie jazda samochodem jest bardziej ryzykowna.

o #!$%@? w kopalni po 10h dziennie.

Dalej romantyzujesz. Zmiana w kopalni nie trwa nawet
  • Odpowiedz
@bigos555: Co sie tak #!$%@?łeś do tych górników i na #!$%@? dołożyłeś do tego jeszcze rolnictwo? Każdy na chłopski rozum wie, że jest różnica pomiędzy leżeniem do góry #!$%@? w domu, a #!$%@? fizycznie ziemią, pomijając już te niuanse dotyczące czasu pracy i statystyki z dupy, bo jak sam mówisz byś tam nie wlazł, więc nie #!$%@? głupot. A i BTW, mówisz, że to nie ona porównywała pracę górnika z pracą
  • Odpowiedz
małe dzieci dużo śpią więc w ciągu tych 8h masz x czasu dla siebie kiedy dziecko śpi. Natomiast w momencie, w którym dziecko wyrasta, jest to moment, w którym idzie do przedszkola więc przez pół dnia nie ma go z rodzicami


@viciu03: xddd nie miales chyba nigdy dziecka
jak dziecko spi to ledwo sie cos porobi a ono sie budzi
  • Odpowiedz
Co sie tak #!$%@?łeś do tych górników


@JakKompocikToTylkoTruskawkowy: No #!$%@?, bo może cały wątek tego dotyczył? Ja #!$%@?.

leżeniem do góry #!$%@? w domu,


@JakKompocikToTylkoTruskawkowy: Wysryw z dupy, z niczym nie związany,

byś tam nie wlazł


Nie sprzedawałbym też bakłażanów, ale nie będę tych sprzedawców romantyzował i zmyślał jak to jest niebezpiecznie i że pracują po 34 albo 82 godziny na dobę, jak na prawdę pracują 3
  • Odpowiedz
@viciu03: jakie te madki są durne. Narobią sobie bachorów z własnej, nieprzymuszonej woli a potem jęk jak to one ciężko mają. I jeszcze taka idiotka jedna z drugą będzie na każdym kroku ci przypominać, że bombelki to skarb i sens życia.
  • Odpowiedz
@viciu03: niepopularna opinia na wykopie, ale prawda jest taka, że "praca jako matka" jest o wiele więcej warta dla państwa niż praca jakiejś kobiety w korpo. Zresztą skoro macierzyństwo jest takie łatwe, to dlaczego mamy takie problemy z demografią? Większość kobiet wybiera pracę w korpo niż rodzicielstwo, bo jest po prostu łatwiejsza i mniej angażująca.
  • Odpowiedz
No #!$%@?, bo może cały wątek tego dotyczył? Ja #!$%@?.

@bigos555: Nie chodzi o wątek, tylko to co napisałeś w pierwszym kom, z którego można wywnioskować, że z jakiegoś powodu strasznie irytuje Cię to, że ludzie posługują się przykładem pracy górnika jako praca w bardzo ciężka, w większości za stosunkowo niskie pieniądze - i bardzo słusznie, bo tak właśnie jest.

Wysryw z dupy, z niczym nie związany,


@bigos555: Właśnie, że
  • Odpowiedz
i to wszystko za 4,5 koła netto, gdzie w niektórych korpo ludzie sprzedający garnki starcom


@JakKompocikToTylkoTruskawkowy: do tego dołóż :
bony żywieniowe,
bony świąteczne,
barbórka,
dodatek zjazdowy,
dodatek wakacyjny
dodatki na dzieci
nagroda jubileuszowa
I deputat weglowy na 8 ton - czyli po dzisiejszych cenach 16 k. ekstra.
Do tego dodatkowe pensje i premie inflacyjne.
Juz nie rób z górników takich dziadów. Wiedzą za co pracują.
  • Odpowiedz
@JakKompocikToTylkoTruskawkowy: Tylko wiesz- dołowy rzeczywistej pracy ma 4-5 godzin. Reszta to przygotowania. W tym dojazd i powrót ze ściany a to potrafi trwać. Taka matka nie odbija karty po 8 godzinach tylko jest 24h w robocie przez kilka lat. Porównywanie tego w ogóle jest bez sensu ale twierdzenie, ze górnik jest wazniejszy to bzdura. Dla Polski (pomijając strategiczny aspekt) lepiej i taniej byłoby zamknąc kopalnie i sprowadzać go z zagranicy.
  • Odpowiedz
@viciu03: Ale #!$%@? madek XD bo #!$%@? jak ktoś normalnie pracuje to mu krasnoludki sprzątają chatę, piorą i gotują. I jak zobaczysz ten wielki madkowy trud to w większości te najbardziej narzekające #!$%@? 24h na dobę tv gowniakowi i pilnują żeby nie zdechło w przerwie między filmikiem na tiktoku a pisaniem rakowego posta na FB XD
  • Odpowiedz
  • 2
@viciu03 powiesz inaczej, jak będziesz miał dzieci. mój kolega nie lubił chodzić do pracy. jak po pierwszym dziecku rok później pojawiły się bliźniaki, to 6-22 potrafił siedzieć w robocie w drukarni.
ja nie wiem co i jak, ale to o czymś świadczy
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Nie powiedziałem, że ważniejszy, co zresztą podkreślałem. No jest 24h ( trochę przesada ) w robocie, ale dzieci to też inwestycja na przyszłość nie prawdaż? A nuż zostaną w przyszłości górnikami i będą przynosić dodatki i bony żywieniowe z pracy w kopalni i wszystko będzie super ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Za granicą, szczególnie na zachodzie, górnicy mają pewnie lepszy hajs, ale praca jest równie ciężka
  • Odpowiedz
@viciu03: moj syn ma 5 miesiecy, zaczyna sie zabkowanie, na szczescie zaczyna sie tez wiosna, wiec jak tylko moge to w podskokach #!$%@? fizycznie coskolwiek robic, kopac, sprzatac na dworze, niz siedziec z nim w tych momentach xD

Ogolnie jestem mniej zmeczony po 8h solidnej roboty niz siedzeniu z nim jak ma te ataki zabkowania.

Dziecko mega meczy psychicznie, do tego jak ktos wyzej pisal, nie ma przerw, a jak sa
  • Odpowiedz