Wpis z mikrobloga

Czy jak za 2021 rozliczyłem się z zakupu krypto i wpisałem to normalnie w koszta uzyskania przychodu, to czy w zeznaniu za 2022 powinienem tę kwotę z 2021 roku wpisać w :

Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym


wołam @rozliczkryptowaluty bo mimo, że czytałem Wasz guide to, nie do konca to rozumiem niestety. W teorii brzmi jakbym miał to wpisać, ale w praktyce po co jak ten koszt jest wpisany w rozliczeniu za 2021

#kryptowaluty #podatki #pit #gielda
  • 5
@adenosine: W roku 2022 w tym polu wpisujesz kwotę która wyszła w polu f (Koszty uzyskania przychodów, które nie zostały potrącone w roku podatkowym), o ile w poprzednim roku (2021) miałeś nadwyżkę kosztów. Jeżeli uzyskałeś dochód, to pole to w zeznaniu za 2021 będzie puste, a więc i w 2022 roku pole d (Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym) będzie
@rozliczkryptowaluty @kalkulatorgieldowy

Dla jasności i potwierdzenia sytuacji

PIT za 2021 - tylko zakup krypto - bez żadnego dochodu(hodl) - kwota X jako koszt uzyskania przychodu (czyli zakup krypto w 2021)
PIT za 2022 - tylko zakup krypto - bez żadnego dochodu(hodl) - kwota Y jako koszt uzyskania przychodu (czyli zakup krypto w 2022)

to czy w PIT za 2022 "Koszty uzyskania przychodów poniesione w latach ubiegłych i niepotrącone w poprzednim roku podatkowym"