Wpis z mikrobloga

Bartosiak o tym cały czas gada, że Białoruś może być anektowana.


@Brakus: I jak to ma mieć sens dla Rosji? Co im to daje poza umiarkowanym sukcesem propagandowym?
@shitman6: Ja akurat nie bardzo widzę, jak aneksja Białorusi miałaby być ucieczką do przodu przed klęską "specjalnej operacji wojskowej", ale ok.
Tylko jest jeszcze jedno pytanie: dlaczego Łukaszenka miałby się na tę aneksję zgadzać?
Czyżby szykował się czarny scenariusz i Białoruś wciągnięta w Rosję?


@KarolaG17: @Dorodny_Wieprz @shitman6 @Brakus @JPRW @Aster1981 A czy ktokolwiek z Was w ogóle sprawdził, co to jest za typ? Serio, to nie jest aż takie trudne.

Ten typ jest posłem do ruskiego parlamentu, w partii, która ma 20 stołków na 450. Iks de.

Czy może on mieć jakieś nieco bardziej konkretne info? Raczej nie. Dlaczego nie?
1. To jest partia taka
Białoruś jest najłatwiejszym pierwszym celem


@Grooveer: jprdl ty jak coś napiszesz to nie wiem śmiać czy płakać :)
Od roku to Ukraina jest pierwszym celem :) i też miała być łatwym celem
Czy może on mieć jakieś nieco bardziej konkretne info? Raczej nie. Dlaczego nie?


@vrNFWrUew3D4Rgz: To akurat nie argument, bo oprócz tego, że to nołnejm bez znaczenia politycznego, to jest to deputowany Dumy, a można założyć, że ta aneksja będzie się łączyć z przyjęciem jakichś nowych ustaw czy uchwał, co trzeba przygotować wcześniej. Więc teoretycznie możliwe, że on powtarza jakieś plotki, ale plotki z samego środka Kacapii.
Albo po prostu bije pianę,
@KarolaG17: Funkcjonalnie Białoruś to już prawie Rosja, pewnie chodzi o trochę więcej mięsa armatniego (bo jak wcielą, to będą obywatelami, a jak będą obywatelami, to wio - na front), pytanie czy się nie zbuntują na poważnie wtedy.
@Grooveer: oczywiście dlatego kartofel ramie w ramię atakuje Ukrainę :)
To tak samo jak pisałeś że zaraz po Soldarze upadnie Bahmut ;)) albo że zs 10 dni zacznie się ofensywa ;) Dzis chyba mamy 3 lub 4 rocznicę tego wpisu ;))