Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #kosmetyki #kremy i może nawet #modameska, polecacie jakiś krem dla starego chłopa, taki co by nim codziennie smarować mordę i może ręce na zimową pogodę, coś lepszego niż zwykły nivea? Może jest coś z jakimiś przydatnymi witaminami albo ogólnie lepszego. Cerę mam chyba normalną choć zimą skóra wysycha. Kiedyś byłem pryszczaty ale teraz przy lvl 30+ już mi pryszcze wychodzą raczej sporadycznie, jeśli to ma znaczenie.
  • 7
@4833478: po pierwsze ogarnij sobie spf, powinieneś go nosić cały rok bo słońce najbardziej niszczy skórę, ja używam " "Svr Sun Secure Creme SPF50" ale może znajdziesz sobie coś lepszego - tylko nie kupuj najtańszych kremów bo to gówno, dodatkowo do tego możesz dołożyć sobie jakiś krem nawilżający i spokojnie możesz to stosować wspólnie.
@tonkatsu: Poważnie, nosisz SPF 50 cały czas? Ja mam SPF 50 ale używam go jak jestem cały dzień na słońcu w górach (większość weekendów, w tym zimą narty). Nie wyobrażam sobie codziennie tego stosować. Nie ogranicza to jakoś syntezy witaminy D? xD Przecież słońce na skórze jest ważne i zdrowe o ile ktoś się nie opala do czerwoności.
@4833478: korzystam gdy wychodzę z domu (czyli nie codziennie - w końcu siedzę na wykopie), fakt, że spędzasz większość weekendów na słońcu w górach, oznacza, że twoja skóra jest narażona na długotrwałe promieniowanie UV, co zwiększa ryzyko uszkodzenia i raka skóry, jeśli masz delikatną skórę (ja taką mam) to stosowanie kremu codziennie jest zalecane, oczywiście nie musisz tego robić, ale nie widzę powodu żeby tego nie robić, jeśli chodzi o syntezę
tonkatsu - @4833478: korzystam gdy wychodzę z domu (czyli nie codziennie - w końcu si...

źródło: słońce

Pobierz
@4833478: cerave/la roche posay z tych bardziej dostępnych, ogólnie tymi dwoma markami nie można się zawieźć, jak chcesz bardzo zadbać o skórę to możesz też jakieś bardziej specyficzne rzeczy kupić od the ordinary typu kwasy etc. ale to już musisz poczytać albo najlepiej skontaktować się z dermatologiem żeby określił twój typ skóry i coś doradził