Wpis z mikrobloga

@woj_st:

ale o co chodzi? Ja caly czas powtarzam - jesli fliping nie polega na przytrzymaniu cesji, a remoncie jakiejś babcinej rudery - jest to zjawisko POZYTYWNE, bo szansa ze randomowy ktos - wlozy w randomowa ruine 100-200-300k i przywroci do zycia mieszkanie - jest minimalna. Marudzicie na mala podaz, a to jest wlasnie jedno z rozwiazan malej podazy - odzysk starych mieszkan.

Ze drogo sobie zycza za to? To tez
szczegolnie pozytywne zjawisko jak fliperzy wykupuja nowe mieszkania od dewelopera i sprzedaja potem drozej wyremontowane gowno materialami ktore i tak trzeba po kupnie wymienic


to jeszcze inny przyklad - jesli chodzi o handel cesjami to oczywscie zle, ale to jak deweloepr tak sie daje robic to ja juz nic wiecje do dodania nie mam :)

natomiast wykanczanie mieszkan deweloeprskich i sprzedawanie tego z zyskiem - czemu nie....

@MilusiMisio:
@del855: szczegolnie pozytywne zjawisko jak fliperzy wykupuja nowe mieszkania od dewelopera i sprzedaja potem drozej wyremontowane gowno materialami ktore i tak trzeba po kupnie wymienic


@MilusiMisio: Czy ty rozróżniasz słowo REMONT od WYKOŃCZENIE? Jak do #!$%@? nędzy chcesz REMONTOWAĆ NOWE mieszkanie?
a remoncie jakiejś babcinej rudery


@del855: pomalowanie najtańszą farbą ścian (w których nadal jest aluminiowa instalacja elektryczna) i wyniesienie meblościanki nie nazywajmy remontem - bo kupujący i tak by to zrobił, a tak musi zapłacić 50k więcej fliperowi.
pomalowanie najtańszą farbą ścian (w których nadal jest aluminiowa instalacja elektryczna) i wyniesienie meblościanki nie nazywajmy remontem - bo kupujący i tak by to zrobił, a tak musi zapłacić 50k więcej fliperowi.


fliper fliperowi nie rowny, ale nawet jesli tak niskim kosztem mozna tak zanczaco podniesc atrakcyjnosc mieszkania - to tez to zrob, poswiec 2 weekendy i zarob 50k. Negujac fliperow negujesz czyjas prace, na ktora jest realny popyt.

I nie chodzi
@MilusiMisio: kupiłeś mieszkanie od flipera że oceniasz? Ja osobiście robię remonty flipowe na lepszym poziomie niż jakikolwiek remont który widziałem zrobiony przez osobę prywatną. A materiały ze średniej/wysokiej półki.