Wpis z mikrobloga

Chciałbym zmienić samochód na jakis nowszy. Od 2018 w górę do około 90k. Musi być benzyna, powyżej 170 koni oraz palić w miarę rozsądnie przy jeździe mieszanej tzn. trochę warszawka trochę trasa. Najlepiej klasa D, ostatecznie C. Macie jakieś polecenia? Taguje warszawa bo też fajnie jakby miał normę euro6 bo ta pacynka z ratusza chce uziemić ludzi z samochodami.

#motoryzacja #samochody #pytanie #warszawa

Po głowie chodzą mi:

Jaki samochod

  • Insignia B 1.6t 5.6% (16)
  • Optima 1.6 t-gdi 3.5% (10)
  • Astra K 1.6t 4.2% (12)
  • Mazda 3 2.5 SkyActiveG 4.6% (13)
  • Mazda 6 2.5 SkyActiveG 14.7% (42)
  • Proceed GT 1.6 t-gdi 16.1% (46)
  • Golf 7 GTI (2.0 TSI) 17.9% (51)
  • Focus MK3 ST 2.0 9.1% (26)
  • Megane 4 GT 1.6Tce 7.7% (22)
  • Volvo V40 T4 (2.0) 16.5% (47)

Oddanych głosów: 285

  • 33
@josan szkoda że giulia 2.0t.taka paliwożerna bo bym polował. Od kiedy czaskoskie z ekodebilami mają wprowadzić sct to marzenia o giulii 2.2d legły w gruzach...
@JaNieGej: chcesz mieć moc to licz się ze spalaniem. Cudów nie ma. Silniki turbo benzynowe są szczególnie wrażliwe na styl jazdy, możesz jechać 20km oszczędnie, a jeden sprint ze świateł podbije ci średnie spalanie o 0.2 litra.
Jak chcesz niskie spalanie to kup octavie 1.4 tsi.
@JaNieGej: ja bym szukał proceeda GT w kombi. Moim zdaniem wyglada dużo lepiej od hatchbacka (w końcu tył wzorowany na panamerze ( )). 204 KM, wykończenie jak na przedział cenowy i markę wysokie, utrzymanie tez tańsze niż Volvo czy VW albo Mazda. Miałem przez kilka lat rocznik 2017 i sobie chwaliłem.
@JaNieGej: pewnie będzie trochę mnie wrażliwa na styl jazdy, chociaż cudów nie ma. Jak auto tej wielkości będziesz gonił to też swoje spali. Minus wolnossącego silnika jest taki, że żeby te 192 KM faktycznie odczuć to musisz go piłować. Niestety jako kierowca nie miałem okazji jeździć, jechałem 2 razy mazdą cx 5 z tym silnikiem, zamuły nie było, ale też jakoś specjalnie w fotel nie wgniatało.
Prawda jest taka, że próbujesz