Wpis z mikrobloga

Witam wykopki. Jestem laikiem jeśli chodzi o leasing auta i mam do was kilka pytań, jak ktoś odpowie to będę wdzięczny.

1. Na jaki czas się opłaca brać auto w leasing? Czy to jest tak jak z kredytem - jeśli wezmę auto na krótszy czas to finalnie będzie mnie mniej kosztować, bo zapłacę mniej odsetek?
2. Wpłata własna - jaka powinna być? Czy finalnie najtaniej będzie jak wpłata własna będzie najwyższa na jaką mogę sobie pozwolić? Czy z jakiegoś powodu nie ma sensu wpłacać za dużo?
3. Wykup - ustalać mało, dużo? Jak będzie najtaniej w ogólnych rozrachunku?
4. Ukryte koszty - GAP, co jeszcze?

Z góry dzięki za odpowiedzi i życzę miłego weekendu!

#samochody #motoryzacja #leasing #b2b #wlasnadzialalnosc #jednoosobowadzialalnosc #kredyty
  • 2
1. Na jaki czas się opłaca brać auto w leasing? Czy to jest tak jak z kredytem - jeśli wezmę auto na krótszy czas to finalnie będzie mnie mniej kosztować, bo zapłacę mniej odsetek?

Przejrzyj sobie kalkulatory jeżeli nowe auto np. mercedes daje leasing na 102%

2. Wpłata własna - jaka powinna być? Czy finalnie najtaniej będzie jak wpłata własna będzie najwyższa na jaką mogę sobie pozwolić? Czy z jakiegoś powodu nie
@cherrz: To zależy od strategii. Leasing pozwala rozliczyć podatek dochodowy w 2 lata a nie w 5, wiec niektórzy biorą na 2 lata żeby szybko zrobić koszty.
Ogólnie leasing wychodzi podobnie jak bardzo atrakcyjny kredyt w banku na pieniadze których Ci brakuje, ale leasing łatwiej dostać bo jest jakby pod zastaw auta, im wiecej pożyczysz(mała wpłata własna) i dłużej bedziesz spłacał i wiecej trzymał kredytu(duży wykup) tym wyjdzie drożej

Tam jest