Wpis z mikrobloga

#komputery #internet #siecikomputerowe

Wyjaśnijcie laikowi jedną rzecz, tylko bez bicia.

Kupiłem sobie fajny router, połączyłem go z biedamodemem INEI (Nokia), wyłączyłem wifi modemowe żeby nie siało niepotrzebnie dwóch sieci. Wszędzie piszą żeby dzwonić do INEI i prosić o tryb BRIDGE. Ktoś może wytłumaczyć boomerowi CO TO i przede wszystkim NA CO MI TO? Ale tak wiecie, jak pięciolatkowi ()
  • 10
Ale tak wiecie, jak pięciolatkowi ()


@Rocky_Zuma_Skye: wyobraź sobie, że twój internet, to żarcie zamawiane z przywozem. Wiesz, kebaby, macbuły, chińczyki i tak dalej.
Obecnie masz coś, co działa trochę jak Pyszne, czy Glovo: dostarczą co chcesz, wygodnie dla ciebie, ale jedzenie dostajesz nie od Macdonalda, tylko od Glovo, nawet w ich firmowej torbie. Macdonald też nie dostaje kasy za zamówienie od Ciebie, tylko od Glovo.
Przestawienie
@Rocky_Zuma_Skye: mam praktykę, tłumaczyłem kiedyś chmarze ośmiolatków, "jak działa internet", cała klasa miała między sobą pożyczać kolorowe kredki, mogąc się komunikować tylko z osobą siedzącą tuż obok, przesyłali między sobą pytania "kto ma czerwoną" i zwrotnie odpowiedzi "Janek ma czerwoną" (budowali trasy routingu), zabawa była przednia :)