Wpis z mikrobloga

Czy to ze skali po lewej? 700-850?


@Saeglopur: no ma te 5dBi w okolicach 790MHz, żadna strata bo b20 to gówno pasmo, chyba że mieszkasz w lesie i nic innego nie ma.
Z resztą lte6 to też zabytek, raptem 2 pasma i to chyba brakuje najsensowniejszych kombinacji do tego brak qam256.
@wypokowy_expert: No to chwila, to o co tu chodzi z drugim wykresem po prawej? Wolę celować w niskie częstotliwości z racji lokalizacji tego przypadku (dolina rzeczna, brak "widoczności" z wieżami), czyli najoptymalniej wręcz zostawić tylko pasma 700-900 bądź nawet z węższego zakresu?

Z resztą lte6 to też zabytek, raptem 2 pasma i to chyba brakuje

"Zabytek", ale jeszcze w październiku nie było modeli z LTE18.
To Polska. W Norwegii mam dosłownie
@Saeglopur: no popatrz teraz moze ja pomoge. oba wykresy dotycza innego pasma. Po lewej dla pasma gsm starego tak jak koleg wyzej napisal, i tak jak Ty zgadles dla 2500-2600 masz najwieksze wzmocnienie rowne nominalnemu 17dbi. LTE chyba nie chodzi na 900mhz (lewa strona) to stary GSM pewnie z transmisja GPRS ( takie 2,5G)
@Martini12: Nooo i to są konkrety! GSM to ja w obu tych urządzeniach wręcz odhaczam i zostawiam samo 3G i LTE. Czyli lepiej skupiać się na wyższych częstotliwościach, na wykresie po prawej?

Ale w sumie jak to - LTE jest na 800 też przecież chyba. Tak wynika z tych rozpisek w btssearch.pl
@Martini12: LDF stwierdziłem że zbyt kierunkowy chyba, SXT w jednym przypadku sprawuje mi sie super ale w innym dopiero LHG aaale i tak chyba są niepotrzebne zakłócenia wynikające z odbicia sygnału w dolinie, dlatego automatycznie sie przełącza non stop. Zrobiłem Cell Lock na 1 paśmie, 2 czyli CA jest z automatu ale chce to kiedyś potestować spięte z faktycznie najlepszymi wybranymi.

Kierowniku a zerknij na ten mój drugi komentarz - LTE
To jest ten sam parametr ale na osobnym wykresie w innym przedziale?


@Saeglopur: tak anteny moga byc dwuzakresowe, czyli tam fizycznie moze sa dwa falowody jeden pod 900 drugi 2,6ghz, albo jeden i tak akurat wyszlo wzmocnienie.
jak masz mega problem to bierz LDF i kombinuj stara parabole, jak nie ma tragedii to bierz LHG. dobre fajne tylko zima w gorach moze sniegu nabrac i tez klops. ale przy 2,6ghz to
@Martini12: Miras zerknij wyżej bo pisałem o tych 2 rzeczach - dlaczego nie LDF, a mam SXT i LHG, teraz po prostu optymalizuje miejsce gdzie mam LHG.

To LTE jest na częstotliwościach takich jak 800 czy nie? @Michuy plusujesz widzę, może doprecyzujesz. Martini12 pisał wyżej że te niskie częstotliwości tylko dla GSM (to w ogóle dezaktywowałem, tylko 3G i LTE).
podobnie szczyt ale dlaczego w takim razie na wykresie po prawej idzie to dalej dla jeszcze wyższych częstotliwości? To jest ten sam parametr ale na osobnym wykresie w innym przedziale?


@Saeglopur: bo badanie środka pasma nie ma sensu, bo nie ma tam obsługiwanych częstotliwości. Może badali nawet na 2 różnych urządzeniach.

. Po lewej dla pasma gsm starego tak jak


@Martini12: nie starego tylko niskie pasmo.

TE chyba nie chodzi
@Saeglopur:

LTE przecież też jest na 800 MHz itp, racja?


to chyba juz musisz patrze na konkretnego BTSa, bo graty moga byc wstwione tylko na wyzsze pasmo, ale skoro mowisz ze to nie teren urbanizowany to moze podaja na tym pasmie lte. Ale kierunkowosc przy 800mhz to takie umowne jest :D
pamietam jak pierwszy raz wizowalem na 5ghz, to byl szok po doswiadczeniu na 2,4 a teraz 60ghz to juz gwintowane
@Saeglopur: No ja mówiłem że zysk jest większy dla wyższych częstotliwości niż dla 800 Mhz. Nawet te wykresy tak je pokazują że największe wzmocnienie jest dla 2600. Wyższe pasma mają większą pojemność i większe prędkości będziesz osiągał niż na 800 Mhz. Tylko Mikrotiki kat 6 lte mają skopaną tą agregacje że nie obsługują 2100+1800. A to pewnie byś złapał.
"Zabytek", ale jeszcze w październiku nie było modeli z LTE18.

To Polska. W Norwegii mam dosłownie w lesie w dolinie głębokiej 5G z 650 mbit z byle telefonu. Przepaść cywilizacyjna.


@Saeglopur: W Niemczech to Ci się wyświetli EDGE na zasięgu w takiej lokalizacji, o ile w ogóle będzie zasięg...
@Skylake: Byłem w wielu regionach Niemiec przez prawie rok więc znam sprawę. Tylko że Niemcy już brną silnie w 5G podczas gdy w Polsce nie ma tego wcale - w PL operatorzy zestawiają pasma LTE i telefon pokazuje 5G ale to nieprawda.