Wpis z mikrobloga

Jakie hatchbacki w benzynie, głównie do miasta warto rozważyć? Budżet do 45k.
Aktualnie najbardziej mi leży Mazda 3 2.0b albo Leon 3/golf 7 w 1.2/1.4 tsi, ale w tym budżecie chyba będzie ciężko coś znaleźć. Ewentualnie Megane 4, Astra K, ale tu chyba jeszcze większe problemy ze znalezieniem czegoś.

Rozważę też coś starszego i tańszego, ale w miarę sensownie wyposażonego - z wyposażenia to zależy mi na automatycznej klimie, tempomacie, czujnikach (kamera cofania dodatkowy plus), hill holderze no i opcjonalnie podgrzewane fotele, kamera.

#samochody #motoryzacja
  • 6
  • Odpowiedz
@djtartini1: Jeśli chodzi o tsi to myślałem o tej nowszej wersji, EA211, która już jest podobno poprawiona, mniej awaryjna i ma lepsze opinie.
A co do Giulietty to polecasz jakieś konkretne silniki? Chociaż w tych autach strasznie mnie odpychają przednie lampy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik: polecam 1.4 tsi. 1.2 trochę za slaby do takich aut. Tylko godne polecenia są poprawione silniki ktore maja pasek zamiast lancuszka rozrządu.

Mialem 1.4 150 koni w Octavi. Zrobiłem jej mape na 184 konie i latała jak wściekła. Zero turbo dziury, przyspiesza na 6 bez redukcji i pali 5-6 litrów. Najmniejw eco drivingu nocą 4.7l dojazd do oracy (20 minut).
  • Odpowiedz