Wpis z mikrobloga

Jakiś już czas pracuję w #ratownictwomedyczne. Mam kilka jak nie kilkanaście traumatycznych historii, widziałem poparzone dzieci, rodzinę która krzyczy z bólu na wieść o odstąpieniu od reanimacji, mężczyznę we wstrząsie z powodu samobójstwa z użyciem noża, skoczka z 10 piętra i tak dalej i tak dalej.

I wiecie co?

Jedyne co mnie prześladuje w snach to gimnazjum i matematyka. Przecież to jest #!$%@?. Całe szkolnictwo w tym chorym kraju powinno zostać zrujnowane, zasypane wapnem i zbudowane od nowa.

Do tej pory śni mi się moja "pani" od matematyki, która wrzeszczy na mnie bo przed klasą nie potrafię czegoś rozwiązać przy tablicy. To jest chore Panie i Panowie, że okres, który powinien być wspaniały, rozwojowy, gdzie powinny występować pierwsze przyjaźnie, miłości, zauroczenia stał się dla wielu z nas traumą na całe życie, która zostawiła u nas piętno na całe życie.

Takie moje przemyslenie z dupy.

#szkola
#studbaza
#pracbaza
#nauczyciele
Vamyss - Jakiś już czas pracuję w #ratownictwomedyczne. Mam kilka jak nie kilkanaście...

źródło: nauczycielka-krzyczy-na-dziewczyne-w-klasie_107420-54984

Pobierz
  • 18
@Vamyss:

to jest twoje wyparcie sie tych mysli i skupieniu na innych traumatycznych przezyciach, wylosowala sie matematyka. Pewnie dlatego, ze dlugo trwala.
Idz pobiegaj czy cos. Ten skoczek mial nogi jak makaron po skoku?

Podczas takich akcji rozwiazujesz w myślach całki?
@Vamyss: poziom edukacji jest okropny, to fakt.
Ale zastanawiam się ile w tym wszystkim jest Twojej "winy" a nie szkoły.
Większość ma jakieś mniejsze lub większe traumy związane ze szkołą, środowiskiem rówieśników, pytanie jak sobie z tym radzisz/radziłeś. Po tylu latach wspominać szkołę i mieć z tego powodu koszmary, będąc dorosłym, myślącym, samodzielnym człowiekiem, to już chyba coś nie tak.
@Vamyss: oczywiście, że nie. Ale mieć raz na jakiś czas sen o tym co nas boli to jedno, a traumę i prześladujący sen o tym samym to już co najmniej odchylenie od normy ()
Po tylu latach wspominać szkołę i mieć z tego powodu koszmary, będąc dorosłym, myślącym, samodzielnym człowiekiem, to już chyba coś nie tak.


@6th_Sense: A ty myślisz że jak wkraczasz w dorosłość to traumy z dzieciństwa robią *puf* i sobie magicznie znikają? Znęcanie się w szkole, rodzice alkoholicy czy śmierć bliskiej osoby ma gigantyczny wpływ na przyszłego dorosłego, jak to określiłaś, myślącego i samodzielnego człowieka.
@Vamyss: @L3gion dlatego napisałam, że coś jest nie tak. Traumy trzeba przepracować a nie zostawić same sobie, bo może kiedyś mi przejdzie. Jak widać nie przeszło, więc może zamiast wpisu na wykop warto się udać do specjalisty.
To nie są zwykle sny, gdzie raz na rok przypomina Ci się, że ktoś tam kiedyś powiedział Ci coś przykrego.
Taki jest wydźwięk tego posta (_ )
@Vamyss: rujnowanie i zasypywanie wapnem całego szkolnictwa na podstawie jednego przypadku beznadziejnego nauczyciela brzmi jak źle skierowana frustracja. Ja wiem, że szkolnictwo jest niedofinansowane, ale nawet jakby budżet byłby 10 razy większy to i tak takie przypadki nauczycieli by się zdarzały. Zamiast wieszać psy na całym szkolnictwie powinno się piętnować toksyczność jednego przedstawiciela.

Niemniej jednak "****" (tutaj wpisuję 5 gwiazdek i 3 gwiazdki, ale nowy wykop to wyświetla po swojemu...)