Wpis z mikrobloga

@10129: W czym wygodniejsze? Nie planuję nic innego bootować ogólnie, bo nawet nie wiem co. Ważne, by mieć windę przy sobie w razie czego. Ale musi instalować się na np komputerze sprzed 10 lat bo mam PC Intel 2500K + płyta P67, a mam też coś nowego na GPT. Na obu powinien chodzić, więc liczę że te MBR pomoże.
zależy dla kogo w sumie. coś do partycjonowania/naprawiania/edycji partycji + coś do kopii zapasowych/klonowania przychodzi na myśl jako pierwsze. potencjalnie coś do odzyskiwania danych/naprawy typu hiren boot cd, medicat

można linuxa z livecd abyś mógł używać kompa jak system padnie bez instalacji

w sumie chyba jest plugin aby móc zapisywać zmiany do tego systemu livecd, nie korzystałem osobiście. https://www.ventoy.net/en/plugin_persistence.html
@nowywinternetach:
@nowywinternetach: w sumie tu nie musisz o wszystkim pamiętać i być przygotowanym zawsze.
np jak do kogoś idziesz to na miejscu bez problemu narzędzia możesz pobrać nawet jak ktoś ma niedziałającego kompa (w sensie system uwalony), odpalasz kompa jak nie działa z linuksa i zwyczajnie pobierasz iso jakie Ci potrzebne i kopiujesz na pendrive i już. wystarczy internet u kogoś

ale w sumie hiren ma narzędzi pełno które się przydają, więc