Wpis z mikrobloga

Cześć! Potrzebuję porady i opinii :)

Planujemy z mężem kupić auto z napędem 4x4, ponieważ mieszkamy na Podhalu i obecna furka nie daje już tutaj rady - jednak brak napędu na 4 koła daje się we znaki w takie bajeczne zimy, a jeszcze mamy dziecię w drodze, więc chcielibyśmy się lepiej trzymać drogi :).
Moje pytanie jest dość podstawowe: Czy lepiej kupić nowa #dacia Duster czy lepiej popatrzeć na autka z wyższej półki ale używane (np. Toyota Rav4, ale rocznik 2013-2016)? Powiedzmy, że cena nowej Dacia Duster (czyli cena ok. 110k) to max jakie jesteśmy w stanie wydać.
Plus, czy na takie chore zimy lepiej patrzeć na manuale czy automaty (co, nie ukrywam, nam się od zawsze marzy)?

#motoryzacja #samochodyuzywane #kupautozmikro
  • 12
@heziakowa
ja mam Tiguana, wprawdzie nowego, ale jeśli chodzi o napęd 4x4 to daje rade, ale nie mam porównania z innymi. Przy śniegu i lodzie auto z trudem postawić bokiem i zrobić uślizg na podjeździe. co do Dacii to zawsze to będzie opcja, która kusi, ale według mnie warto dopłacić albo kupic używkę.
Gwarancja oraz pakiet serwisowy sprawi, że odejdzie Wam jeden temat do ogarnięcia przy bombelku.


@ptasiek2: gdyby tak to działało to by było pięknie :)

oczywiście niezaprzeczalną zaletą jest mniejsza awaryjność nowszych aut ale jak już coś tam się popsuje to latanie do ASO i z powrotem, zastępcze, zwracanie, oddawanie, znowu nie działa, zapraszamy ponownie, itd..
mi to jeszcze w międzyczasie zlikwidowali najbliższe ASO (tylko 10 km) i musiałem 160 km zasuwać
(np. Toyota Rav4, ale rocznik 2013-2016


@heziakowa: bylibyście skłonni wywalić 110k na 10-letnie używane auto? Ja osobiście nie.

Niestety w tym budżecie ciężko będzie połączyć automat, 4x4, fabryczną nowość i przyzwoitą pojemność dla rodziny. W dusterze w ogóle nie ma opcji 4x4 + automat. Można próbować szukać czegoś kompaktowego u Japończyków (np. suzuki vitara?), albo trzeba z czegoś zrezygnować. Ewentualnie dołożyć $