Wpis z mikrobloga

Dostałem wypowiedzenie do końca lutego w #pracbaza
Przełożony powiedział, że to decyzja zarządu bo muszą zredukować personel a ja jako jedyny mam miesięczny okres wypowiedzenia.
Była to moja pierwsza poważna praca, szczerze mówiąc nie za bardzo rozwojowa bo kontrola / zapewnienie jakości w firmie produkcyjnej. Byłem z niej jednak zadowolony i trochę ogarnia mnie lęk, że nie znajdę nic lepszego i będę musiał #!$%@?ć w jakimś januszexie jak dzika świnia. Przyjemnie mi się pracowało i nie zdarzyło się żeby mi się nie chciało rano wychodzić z domu. Z drugiej strony pojawiają się myśli pełne nadziei, że może to być katalizatorem do jakichś większych zmian w moim obecnym życiu bo chyba trochę się zastałem. Mam bardzo mieszane uczucia. #zalesie #gownowpis
  • 15
@Qazwsx2001: Szczerze, jeżeli w robocie nie zdobywałeś jakiegoś expa tylko grindowałeś to nie ma czego żałować. Byłem w podobnej sytuacj dwa lata temu i gdyby nie redukcja bardzo możliwe że dalej bym siedzial w korpodołku bez perspektyw na dalszy rozwój. A tak po 3 miesiacach (umowa rozwoazana za porozumieniem, mialem x2 miechy z wyplata bez pracy) znalazłem mega robotę w której duzo się nauczyłem. Także trzymam kciuki bo może być tylko
zatrudnionym może przysługiwać odprawa pieniężna dla zwolnionych pracowników z winy pracodawcy.


@inzynier_robert: wystarczy, że podadzą powód, że był jednym z najmniej wydajnych pracowników i wina nie będzie tylko po stronie pracodawcy
@albadorap: Nie do końca rozumiem dlaczego miałoby to mieć jakiś wplyw na moją "karierę" XD. Kierownik podczas rozmowy mówił mi, że mu głupio przez tą sytuację bo byłem dla niego jednym z bardziej zaufanych pracowników mimo że pracowałem najkrócej. Dodatkowo powiedział, że wystawi mi referencje żeby potwierdzić przyczynę zwolnienia :)
a nie trzeba tego udowodnić? Przedstawić jakieś notyfikacji że op nie spełnia wymagań i dodatkowo plan poprawy który op musiałby #!$%@? i wtedy zwolnienie jest z winy pracownika


@LisyBorsukiKunyJenotyWilkiRysie: z tego co czytałem, to mogą wypowiedzenie argumentować gorszymi wynikami firmy oraz np. mniejszą wydajnością pracownika niż zakładali -> wtedy wina jest głównie z winy pracodawcy, ale nie tylko i wyłącznie, a wtedy odprawa się nie należy