Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś na opcjach na #gielda szczególnie na #interactivebrokers #ibkr ?
Kupiłem do tej porty trochę na interactive brokers amerykańskiego etf SCHD ( przez tą nową opcję recurring investments można było kupować amerykańskie etfy). Niestety chyba załatali to i nie można już kupować amerykańskich etfów ????

Ale czytam na reddicie, że dalej można kupić amerykańskie ETFY na IBKR poprzez opcje. Jak ktoś pisze

You can buy with options (sell a ITM put)The options only work with multiples of 100 shares.


Z tego co czytam

When you sell a put option, you agree to buy a stock at an agreed-upon price.


1) Czyli jeśli chce osiągnąć efekt kupna 100 akcji SCHD poprzez kontrakt to potrzebuję kliknąć to co na czerwono zaznaczone, czyli sell put? Na przykład kliknąłem ten za 77 usd bo ma najmniejszy spread 0.6/0.65 usd. Czyli wtedy zgadzam się za 12 dni (bo pisze, że wygasa 17 Lutego) kupić od kogoś 100 akcji SCHD za 77 dolarów, czyli w sumie za 7700 usd? I od razu po zrealizowaniu zlecenia dostaję 0.6usd * 100 czyli 60 usd jako tzw. premię akcyjną?

Czyli jeśli 17 Lutego SCHD będzie np. za 75 USD to po prostu kupuję mi po 77 USD i mniej i zachowuję tą premię.

A jeśli 17 lutego SCHD będzie np. za 78usd to opcja nie zostanie zrealizowana i jedynym moim zyskiem będzie te 60 usd z opcji?

2) Wiem, że nikt tu nie udziela porad inwestycyjnych ale jak podatkowo potem rozliczyć wtedy te opcje? W takiej konfiguracji to jeśli opcja będzie zrealizowana to te 60 usd jest to prostu zyskiem? Czyli na koniec roku 60 usd*19% podatku belki z kursu usd z dnia 17 lutego? A koszt zakupu akcji do celów podatkowych to 77 usd po kursie też z 17 lutego? A jeśli nie to po prostu 60 usd *19%?

3) I pokazuje mi na screenie, że available to trade to 0 usd. Mam konto cash account. Czyli muszę wcześniej wymienić euro na usd? Bo w Interactive Brokers z tego co po kilku transakcjach zauważyłem to automatycznie przy złożeniu zlecenia za USD posiadając euro na koncie samo przeliczało posiadaną walutę na dolary.
Mysciak - Zna się ktoś na opcjach na #gielda szczególnie na #interactivebrokers #ibkr...

źródło: Screenshot_1275

Pobierz
  • 2
Czyli jeśli 17 Lutego SCHD będzie np. za 75 USD to po prostu kupuję mi po 77 USD i mniej i zachowuję tą premię.


Nie po 77 USD i mniej tylko dokładnie po 77 USD. Tak działa kontrakt, że im cena bardziej spadnie tym bardziej jesteś stratny, a ktoś jest in plus bo aktualnie akcje będą handlowane po niższej cenie, niż ktoś ma opcję ci je sprzedać.

Jeśli jednak i tak i
Nie po 77 USD i mniej tylko dokładnie po 77 USD


@zenitram:

A tak, racja. Nie wiem czemu napisałem to mniej xD
Czyli, żeby mieć większą pewność, że zlecenie zostanie zrealizowane to lepiej kupować te z troszkę większą wartością niż obecna cena? Bo wtedy dostanę tak czy siak premię a ona w zależności od ceny i tak jest +- z premią równa cenie akcji.