Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości czy serio ktokolwiek kto wie jak wygląda proces tworzenia oprogramowania bierze pod uwagę to, że AI na tą chwilę może jakoś realnie zagrozić pracownikom zajmującym się programowaniem? Często samo programowanie to tylko ułamek dnia roboczego xd A reszta to dyskusje na jakiś temat, próba rozwiązana dziwnego błędu czy czekanie na jakiś dostęp.

Bo czasami to nie wiem czy niektórzy robią sobie heheszki czy serio próbują podjąć dyskusję na ten temat.

Rzeczy, które można zrobić łatwo i są powtarzalne już dawno są zrobione, jakąś gównostronkę swojej firmy to założycie sobie sami bez pomocy programisty. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, którymi zajmuje się programista (a niektórzy to chyba serio myślą, że głównie pracują przy tworzeniu gównostronek), to ciężko mi sobie wyobrazić, że taka głupota mogłaby wpłynąć znacznie na tworzenie aplikacji.

Gdyby AI miałoby już na takim poziomie, żeby poradzić sobie z bardziej zaawansowanymi projektami, to wydaje mi się, że cała gospodarka zostanie wywrócona do góry nogami i to będzie problem wszystkich a nie tylko jakiejś grupy.

#programowanie #pracbaza
  • 5
@Murasame: bo narazie to są trochę brednie, obecne systemy nie potrafią wziąć kodu z repo git'a i na nim wykonywać modyfikacji, tylko bazują na odp z stron qa i je trochę modyfikują. najłatwiejszą rzeczą gdzie można zastąpić zasoby ludzkie jest tworzenie testów automatycznych na podstawie manualnego przeklikiwania app, i na tej podstawie są automatycznie robiony test e2e, integracyjne, unit. najlepiej pewnie w formie bdd żeby biznes widział działanie app. jak to
czy niektórzy robią sobie heheszki czy serio próbują podjąć dyskusję na ten temat.


@Murasame: Ludzie, którzy mówią, że AI zastąpi programistów i to koniec eldorado, to często frustraci, którzy mieli w planach nauczyć się programowania/dostać do IT, ale im nie wyszło i teraz szukają na siłę usprawiedliwienia, że "hehe teraz to programisty dostaną po dupie jak no-code i low-code wejdzie do branży heheh, dobrze tak debilom, hehehe, pora na fajeczkę i
@AntyKuc:

Ludzie, którzy mówią, że AI zastąpi programistów i to koniec eldorado, to często frustraci, którzy mieli w planach nauczyć się programowania/dostać do IT, ale im nie wyszło


@Nieuk15k: Polacy tacy są, zamiast sami coś zrobić i polepszyć swoje życie to będą chcieli żeby inni mieli gorzej.