Wpis z mikrobloga

Luty - Miesiąc inny niż wszystkie.

Dzis mamy 1 Luty.
Zaczynamy poraz 2023 najkrótszy miesiąc w roku, i inny niż wszystkie. Luty, lutego, końcówka pozostałych miesięcy kończy się na "a", a więc "Stycznia, marca, kwietnia, maja, czerwca, lipca, sierpnia.....", a luty odmieniamy lutego. ????

Wiemy że luty trwa 28 dni, a przestępny 29, a każdy pozostały 31 lub 30 jednak:

Nie zapomnijmy że rok przestępny jest co 4 lata, a więc, poprzednim rokiem przestępnym był 2020, i przyszły też jest, i tez 2028, 2032 itd. Każda podzielna liczba przez 4. Jednak co ciekawe rok 2100 nie jest rokiem przestępnym. I przestępnym też nie był 1900. Setka przestepna tez jest co 4, a wiec przestepnym rokiem byl 2000, bedzie 2400, 2800, 3200, a np 2100, 2200, 2300 czy 2500 rok nim nie będzie, i tu na kolejny rok przestępny trzeba czekać 8 lat.

Kto się urodził 29 lutego? ????
Ma prawdziwe urodziny co 4 lata, a raz musi czekać aż 8 lat.

  • 27
@mateo_olsztyn: no ale zauwaz ze reszta miesiecy odmienia sie na litere ostatnia "a". Stycznia, marca, kwietnia, maja, czerwca, lipca, sierpnia, wrzesnia, pazdziernika, listopada, grudnia. A tu jest hamlet wśród fortynbrassów. Pozatym trwa krócej niż reszta, i ma zmienną długość, 28 przeważnie lub co 4 lata trwa 29. 3 rzeczy charakterystyczne dla tego miesiąca. Pozatym odmiana "lutym". Reszta miesięcy poza "lutym i listopadzie" zawiera, na koncu litere "u". A wiec: Styczniu, marcu,
@Colin_MineCraftRae: spojrz na swoje posty obiektywnie, a jak nie potrafisz to z czystej ciekawosci pokaz je lekarzowi, stawiam tysiąc dolarów że przyzna mi racje, że masz jakies zaburzenia, możliwe że autyzm, może zwykłą nerwicę natręctw, bez rozmowy trudno stwierdzić, ale obstawiam jedno z dwóch

Obejrzyj sobie film Pi jak nie wiesz o czym mówie
elementarz1 - @Colin_MineCraftRae: spojrz na swoje posty obiektywnie, a jak nie potra...

źródło: 220px-Piposter

Pobierz
@Colin_MineCraftRae: Móglbym CI wymienić kilka przykladowych które możesz mieć jak checsz to pisz, nie rozumiem co ma do tego mój stary? Widać że nie kierujesz się żadną logiką to między innymi jedna z oznak, ale akurat najmniej szkodliwa, przez nią nikomu nie szkodzisz, ale jak nie zadbasz o siebie to moze być gorzej. Mówie poważnie i totalnie w dobrej woli kolego
@elementarz1: Ten post, jak i każdy inny mój nie jest kontrowersyjny, jeżeli jest to wskaż przykład.
Pozatym, wiesz co to nerwica natręctw, czy wymyslasz?

Nerwica natręctw - inaczej określana jako zachowania obsesyjno-kompulsyjne (ang. obsessive-compulsive disorder, OCD), to zaburzenie psychonerwicowe, które może dotknąć każdego, bez względu na płeć i wiek. Chociaż zaburzenie to dotyczy obecnie około 2,5% społeczeństwa, to pewne zachowania charakterystyczne dla OCD można zauważyć nawet u 90% populacji. Istotą problemu
@Colin_MineCraftRae: boisz się liczb, ciagle zwracasz na nie uwage, to jest natręctwo, rozglaszasz wszedzie kompletnie nieistotne fakty o swoim zyciu co jest narcystyczne i egocentryczne, uwazasz, że miesiac luty jest specjalny bo ma litere Y na koncu, to jest wniosek w stylu uwazam, że kwadrat się rozni od koła tym, że nie jest okrągły- odkrywasz na nowo rzeczy które 3latek bierze za normalne- zaburzenia logicznego myslenia. Obrazasz innych bez konkretnego powodu-
@elementarz1: Pozwól że wyjaśnię:

boisz się liczb, ciagle zwracasz na nie uwage


Zwracam, bo tych liczb nie lubie, i nie cierpie. 24 czy 36 na mnie działają denerwująco, czy tez liczba 60, ale mniej. To nie jest strach, tylko opinia. Jeszcze jedno:

Np. rok po rozpoczęciu wojny na Ukrainie napisaleś, że Putin zaatakował Ukrainę


Napisałem bo za niedługo jest rocznica wojny, dla przypomnienia. Od dawna wiem o Wojnie Rosji na Ukrainie,