Wpis z mikrobloga

Pytanie do #majsterkowanie i trochę #elektryka bo wiercą dużo dziur ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam nową młotowiertarkę Bosch GBH 220, wierciłem 8 otworów 12mm, głębokość ok. 8cm. Wiertło się zagrzało jak diabli, to normalne, ale czy sprzęt w miejscu mechanizmu też powinien być bardzo ciepły? To wiercenie trwało z 5-7 minut, a bosch niby z niebieskiej serii :/ po większym maratonie wiercenia to się przecież rozpadnie. Poza tym mam wrażenie, że odrobinę słabo bije, ale nie mam jak jej porównać do czegoś innego. Doradźcie proszę
  • 10
@nosil_wilk_razy_kilka: Jest na stronie boscha, części dzieli głownie z GBH 2-21 i GBH 2-20, jakby się coś popsuło to raczej się uda dobrać (chyba xD) ale tak, to jakaś tania pseudo pro seria, do domu na parę lat może wystarczy.

@Smarek37 @Zbyszek_Kudriawcew: Dzięki za odpowiedzi, w takim razie używać i czekać aż się zepsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż małym sdsem marki castorama za 200zł jakoś
po większym maratonie wiercenia to się przecież rozpadnie. P


@Synchronizator: to, że grzeje się i wiertło i mechanizm to normalne. Z tym, że może się grzać mniej lub bardziej. By ograniczyć grzanie pamiętaj o dwóch sprawach:
- wiercąc młotowiertarką nie musisz, a wręcz nie powinieneś dociskać jej do ściany siłą. Trzymaj stabilnie, z lekkim dociskiem do ściany,nic więcej, pozwól jej kuć własną energią, twój docisk nic nie da. Prócz większego tarcia