Wpis z mikrobloga

Zmieniłem operatora z #toya na #orange w #lodz.

Tylko Wam piszę orientacyjnie, żeby Wam pokazać jaka jest jakość dostarczanych usług.

W Toya miałem umowę na 2 lata, prędkość 300, cena 69,90 PLN. Po testach w aplikacji średnia prędkosć pobierania to było od 60-90 mbps.
Zmieniłem na Orange, prędkość 600, cena 63,90 PLN. Po testach w aplikacji średnia prędkość pobierania to 410-460 mbps.

[]
  • 15
@blunch Mam Toya 600mbps i wykręciłem właśnie po kablu 605/62 do jakiegoś serwera Orange. Do Awacom w Bydgoszczy to samo (tylko ping nie 2ms a 8ms)... WiFi w telefonie 2m od routera, bez przeszkód, 587/62 w sieci 5GHz. Tylko router mam swój a od Toya dostałem bez WiFi bo nie chciałem mieć nadajnika w metalowej skrzynce teletechnicznej.
Ponadto wersja przeglądarkowa speedtesta nie daje rady ponad 100Mbps (bo przeglądarka jest wąskim gardłem) i
@blunch: Miałem toye, teraz mam orange. W obu przypadkach w umowie prędkość 300mbps i u obu tyle downloadu wyciągałem po podpiętym kablu do kompa. Ale jestem pewny że toya miała u mnie lepszy ping.
@blunch: Z tego co wiem Orange dorzuca do 600Mbs Routery co śmigają jeszcze na standardzie WiFi 5. Technicznie nie wyciągniesz na nich bezprzewodowo więcej niż te ~450Mbs. Vectra jest chyba jedynym providerem, który przy 600Mbs dorzuca już Routery z EasyMesh i WiFi 6. Tu na luzie bezprzewodowo na jednym kanale można mieć upload rzędu 900-1000Mbs.

Pamiętaj, że ustawowo masz 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny. Nic wtedy nie
@Excel123: U mnie jesteście niedostępni, a u mojej mamy pół roku temu przedłużałem umowę. A Twój komentarz sprzed iluś tam tygodni mam w ulubionych i pamiętam o Tobie jako providerze Vectry :)
@krzywy_kanister: @foullyCE Po WiFi. Miałem w jednym czasie dwia internety w domu (3 dni mi się zazębiały umowy). Podpinałem na zmianę kabel od Toya i Orange do swojego routera, który robił mi sieć Wifi w domu na 5GhZ.
Testowałem połączenie telefonem w apce, na Toya pokazywało 60/90 mpbs, a w Orange 410 wzwyż.

Robiłem test kilkukrotnie, bo sam nie wierzyłem, a teść który u mnie siedział ma mieszkanie na wynajem i
@foullyCE: Taki stabilny internet, że ja praktycznie codziennie miałem braki od jednej do dwóch godzin. Też uciekłem do orange i do tej pory miałem jedną (!) sytuację, gdzie brakło internetu - ktoś przy robotach remontowych w drodze coś uszkodził, a jestem u nich już cztery lata.

Wydaje mi się, że co osiedle to inna sytuacja
Ponadto wersja przeglądarkowa speedtesta nie daje rady ponad 100Mbps (bo przeglądarka jest wąskim gardłem)


@pietryna123: Daje rade nawet i 8Gbps ale potrzeba mocnego procka. U mnie na i5-4460 wyciąga max 500-520Mbps, gdzie aplikacja na Windows całe 940Mbps.