Wpis z mikrobloga

Beka z was wykopki xD
Hurr durr odcinek nic nie wniósł i nudny a w ogóle to pokazali geja i wykopek poczuł się niekomfortowo bo mu stanął.
Zaletą serialu jest właśnie to, że może rozwinąć postacie z gry i nadać wątkom pobocznym głębi, nawet kosztem niewielkich zmian fabuły (No bo sorry, bill to był w grze potrzebny tylko żeby dać akumulator i potem już nawet o nim nie wspominano). Gdyby miało być dokładnie jak w grze to byśmy mieli kopię 2 odcinka gdzie się przekradają obok klikaczy przez pół odcinka i garść dialogów, historia którą pokazali w serialu była o wiele ciekawsza. A jak ktoś potrzebuje ciągłej akcji bo inaczej nudne to niech sobie wraca do oglądania famemma czy tam innej patogali.
Jakbym chciał 1:1 fabuły z gry to bym sobie odpalił remake.

PS. Bill w grze tez był gejem wykopki drogie i Frank był jego partnerem

#thelastofus
  • 54
@Alcadent:

beka z Ciebie typie xD, gdyby rozwinęli postać Joela (nawet jeśli byłby o jezu gejem) to spoko, bo to jest postać główna i to MA SENS. Sam sobie nawet odpowiedziałeś „to gość który dał tylko akumulator”, wiec po co go rozwijać xD, mogli jeszcze rozwinąć postać sprzątaczki, bo to tez hurrr durr bardzo ważne dla historii xD


Wyjaśnił ci dlaczego - bo wtedy miałbyś odcinek, gdzie Joel znowu chodzi i
@Alcadent: po to go rozwijać żeby pokazać historie postaci pobocznych w ciekawy sposób, co w grze ze względu na gameplay jest niemożliwe. Serial właśnie może sobie tak skakać pomiędzy watkami i je budować, gra nie.
Jakby zrobili kopię gry to byśmy mieli w każdym odcinku szukanie platformy dla Ellie bo nie umie pływać, ustawianie drabiny i nudne skradanie. A jak komuś się nie podoba to niech sobie odpali grę i nie
@AntyKuc: CHODZI I SIĘ SKRADA XD. A kto mówi, ze o tym miał być odcinek? Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo kiepsko Ci idzie. Tym razem Ci pomogę, ale kolejnym razem sam już musisz dać radę, okey? Napisałem wyżej, ze historie poboczne się rozwija postaci, które wnoszą COŚ do historii.
@Songbird @kochamschabowe: no mi już tu nie chodzi o zgodność gry, bo to mam gdzieś. Uważam, ze serial i gra nie musza się pokrywać, a nawet nie powinny. Wystarczyło rozwinąć postać Joela i tyle, bo tak jak piszesz wyżej - na koniec nie będzie nic wiadomo o Joelu, ale za to historie typa, co nic nie wniósł do serialu będzie rozszerzona xD.
Napisałem wyżej, ze historie poboczne się rozwija postaci, które wnoszą COŚ do historii.

@Alcadent: pierwszy raz w życiu serial oglądasz? Historie poboczne są też używane do rozbudowy lore i pokazania świata, w którym dzieje się akcja w inny sposób. W tym przypadku mieliśmy historię 2 ludzi i uniwersalną opowieść, gdzie pomimo upadku cywilizacji i wszechobecnego cierpienia możliwa jest miłość i szczęście. A na Joela spokojnie przyjdzie czas, jeszcze wiele odcinków zostało.
@Songbird: ale te już swoje żałosne założenia to sobie daruj, ze ja CHCE AKCJI MUSI BYĆ AKCJA. Każdy ma inny poziom odbioru, Ciebie widocznie zadowoli jakakolwiek scena wrzucona do serialu, mnie z kolei zadowoliłaby scena jeśli ta postać grała większa role, bo wtedy tez takie sceny więcej znaczą, bo potem to tez rzutuje na odbior postaci, która wciąż występuje. Jeśli tego nie rozumiesz to bardzo Ci zazdroszczę, bo dzięki temu większość
@Songbird: Najgorzej, nie dość że nie pokazali gejów jako obrzydliwych ciotowatych lamusów w rurkach, to jeszcze w zasadzie da się ich lubić a ich związek niczym nie różni się od jakiegokolwiek innego związku dwójki dorosłych ludzi, jeszcze zaraz mi powiesz że geje to normalni ludzie którzy lubią razem spędzać czas, jedzą dobre jedzonko, grają sobie na pianinku i w ogóle są jacyś tacy... ludzcy...
@Alcadent: No właśnie to nie była 'jakakolwiek' scena tylko ciekawe ukazanie historii postaci, którą pamiętamy z gry, fajnie budująca świat przedstawiony. Polecam podcast wypuszczany równolegle z serialem gdzie tłumaczą dlaczego pokazali to właśnie tak, a nie inaczej bo tam też była dyskusja dlaczego wprowadzono takie zmiany względem gry.

@Kozajsza Dobrze, że The Wire nie wyszło teraz, to dopiero byłoby zesranko. Omar - nie dość, że czarny to jeszcze gej. Na szczęście
@Songbird: padnę zaraz xD. Przed chwila narzekałes, ze wykopki chciały żeby było jak w grze, a teraz sam piszesz, ze rozwinęli postać, która pamięta się z gry. Rozumiem, ze cherry pickujesz, ale trochę konsekwentnosci. A odpowiadając na ten argument to właśnie dla osoby, która nie grała w ta gre rozwój tej postaci jest bez znaczenia.
Przed chwila narzekałes, ze wykopki chciały żeby było jak w grze, a teraz sam piszesz, ze rozwinęli postać, która pamięta się z gry. Rozumiem, ze cherry pickujesz, ale trochę konsekwentnosci.

@Alcadent: to była odpowiedź na twój ból dupska, że hurr durr poboczna postać, po co pokazywali, może jeszcze bandytów niech pokażą, pozdrawiam cieplutko

najpierw się rozwija historie postaci pobocznych, a potem głównej

Faktycznie, nic nie pokazali historii Joela przez pierwsze 2
@Songbird: poprzez historie rozumiesz, ze pokazali ze miał pistolet i robił pif paf i ze jeździł samochodem? Sam motyw, ze stracił córkę i jak sobie poradził aż prosi się o odcinek i pokazanie jego postaci. Bo tak to na razie jest to gość tak jak napisałem wyżej robi pif paf i nie chce o niczym gadać - co byłoby ok jeśli rozwineliby ten wątek (dlaczego tak jest).
@Songbird: budowanie świata? Tak samo TWD rozwijał świat gówno wartymi odcinkami, idź sprawdź po opiniach odcinków i spadku oglądalności jak im to wyszło