Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz chciałbym kupić samochód w leasing. Podjąłem kroki w kierunku skody kamiq. W salonie skody dostałem ofertę leasingową 102% z VW financial.

I teraz pytanie jak to zrozumiec, mam doświadczenie w kredytach hipotecznych, wiem ile mam do spłaty, wiem jaka jest marża i jaki jest WIBOR i moje własne obliczenia mają wtedy sens.

Gdy w leasingu podane jest 102% to co to oznacza? Jeżeli WIBOR to prawie 6% to jak on jest w to wepchniety i czy jest... Niby wysokość opłat leasingowych jest zmienna, ale od czego zależy?

Dostałem symulacje, interesuje mnie druga kalkulacja. GAP wliczony, ubezpieczenie oc/ac dodatkowo przy zakupie, dodatkowo dodają jakeis 12zl/msc za usługi bez limitu - nie mam pojęcia co to.

Wołam @OptiFinance, bo widzę że to tutejszy ekspert :)

#leasing #auto #samochod
Chajtek - Pierwszy raz chciałbym kupić samochód w leasing. Podjąłem kroki w kierunku ...

źródło: 20230130_011538~3

Pobierz
  • 7
@BShKF: dzięki za odpowiedź, spróbuję się dowiedzieć czy mogę zrezygnować z ich gapu na rzecz innej oferty, aczkolwiek pewnie będą udawać że się nie da
@Chajtek: Tak jak napisał @BShKF marża finansowania jest zapewne ukryta w marży auta, więc po prostu zapłacisz więcej za auto, aby mieć niski procent na finansowaniu. Druga opcja to własnie GAP gdzie VW lubi sobie odbić. I to odbić z nawiązką, bo często mam przypadki że ich GAP wychodzi ok. 11-12k w gorszym zakresie niż rynkowy na własną rękę za 3k. Najlepiej przelicz każdy wariant - zarówno od nich jak i
@OptiFinance: dzięki za chęć pomocy, niestety nie mogę do ciebie wysłać PW, możesz mnie jakoś odblokować? Ciekawa sprawa jest taka, że wartość tego samochodu jest taka sama gdy nie jest to leasing - rozumiem, że bez leasingu mogą dać większe rabaty? Prawda jest taka że zmieniłem trochę wyposażenie i z kalkulatora pokazuje 136k brutto, chciałbym aby zeszli do 130k :), wykonalne?