Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym się poradzić. Czy we Francji w okolicy Tulonu, NIcei, Marsylii Polak(sam) może wziąć kredyt i kupić mieszkanie? Mam 90tys Euro na wkład własny, patrząc wstępnie są tam już wyposażone mieszkania za 350 - 400tys Euro. Z czym wiązałby się taki zakup? Chodzi o kawalerkę 35m tylko dla mnie.

Problem w tym, że musiałbym tam szukać pracy i to jakiejś prostej(Elektryk, kierowca C+E), nie znam Francuskiego, w tym roku może dałbym radę przyswoić te 2000słówek i podstawy gramatyki ale to wszystko.

Czy są jakieś grupy na FB, fora gdzie można by się w tym temacie poradzić? Grupy na FB widzę są dosyć nieaktywne....

#emigracja #emigrujzwykopem #pytanie #mieszkanie #kredyt #francja
  • 17
@MilionoweMultikonto:

No jasne, miałem na myśli to czy i pod jakimi warunkami będę mógł wziąć tam kredyt hipoteczny. Bo za to co mam, w Polsce też da się kupić coś poza największymi miastami do wykończenia. Tylko, że życie tutaj a życie na Lazurowym Wybrzeżu.... sam wiesz.

No i jeszcze sprawa wojny, przecież nie wiadomo co z tego może jeszcze być u nas tak naprawdę.
@MilionoweMultikonto:

Prawdę mówiąc ta plany emigracji i kredytu za granicą mam dopiero od kilku dni ;).

W moim przypadku musiałbym szukać miejsca gdzie jest praca w przemyśle, na budowach, albo prowadzenia działalności w tej branży. Na C+E dopiero robię kurs. Tam raczej bez Włoskiego też ciężko o pracę.

Ale z drugiej strony kupić mieszkanie tam za gotówkę, ogrzewać praktycznie nie trzeba(choć to poniżej w północnych więc niekoniecznie)
https://www.idealista.it/en/immobile/25722351/?xtmc=1_1_italy&xtcr=30