Wpis z mikrobloga

Nie wypowiem się o cenzurze prawicy na Facebooku czy Twitterze itd Nie używam.
Ale jak ktoś by wspomniał o cenzurze prawicy na YT to bym go wyśmiał.

Mimo klikania nie polecaj, dawania dislikes Nie ma możliwości pozbyć się prawicowego kontentu z YT xD
I tak wpada jakieś palenie flag lgbt, wychwalanie rosji jako ostoi konserwatyzmu, Ben Schapiro itd itd
Za to lewicowwgo kontentu nie dostaję nic (mimo że i tak bym banował bo po prostu #!$%@? mnie obchodzą te tematy jak jestem na YT)

Nie chcę sobie nawet wyobrażać jak wygladaja YT shorts dla kogoś kto aktywnie szuka prawicowych treści skoro ja mimo blokad muszę oglądać jak super jest bicie gejów xD
#przemyslenia #socialmedia #konserwatyzm #youtube #lgbt
  • 3
@Kantar: YouTube, mimo że należy do Google, pod tym względem jest akurat bardzo "wolnościowy", co uważam za rzecz całkiem pozytywną, ale algorytmy polecania i kontrolę komentarzy ma kompletnie #!$%@?, zwłaszcza w Shorts. Rozumiem wolność słowa, ale ściek jaki się wylewa w najnowszych komentarzach czasami zakrawa o kryminał ( _)

Ja zauważyłem, że większy wpływ na polecany kontent mają like niż klikanie nie polecaj. Jak w shortach dałem lajka
@cutecatboy: ta algorytm jest strasznie głupi. Mam wrażenie że bardzo małą wagę mają moje preferencje.
Do tego jest straszna waga żeby pokazywać coś na co ostatnio zwróciłeś uwagę. Obejrzałem jeden short z genshin impact i nie da się teraz od tego odpędzić.

A skąd się bierze to pokazywanie np hejtu na lgbt to nie mam pojęcia xD może wykrywa że popularne w rejonie wschodniej Europy i będzie tym spamowalo w nieskończoność
Za to lewicowwgo kontentu nie dostaję nic


@Kantar: Może dlatego, że nikt na YT nie ogląda "progresywnych", a algorytmy tego nie lubią. Możliwe też, że to model biznesowy, żeby zamknąć ludzi w bańce poglądów. Większość widzów po prostu ma inne preferencje. Wystarczy zobaczyć jakie zasięgi ma Nerdoic albo CriticalDrinkers, a w Polsce Drwałreębajło, 300kultura, Maj lub z innej beczki Kanał Sportowy i spółka. Walczą ze zmianami we współczesnym świecie, krytyką i