Wpis z mikrobloga

Zna kto jakieś smaczne terpeny ale chodzi mi o smak jak najbardziej zbliżony do zioła(krzoka hemp trawy weeda), nie cytrynki mentolowe mojito etc. Raz zakupiłem kartridż hhc do waporyzacji od hydroocann z czech smak "platinum kush" i smakował tak fajnie jak prawdziwy krzaczek. #wykopjointclub #terpeny #waporyzacja
  • 14
  • Odpowiedz
@DaroJimi: Zazwyczaj produkty konopne mają to do siebie że mają w sobie ten smak, który kojarzymy z marihuaną, a za ten smak odpowiadają terpeny i flawonoidy. Zazwyczaj w suszu znajdujemy od 100-120 terpenów i flawonoidów w różnych proporcjach więc dość sporo i to one ukierunkowują smak czy zapach. Takie najpopularniejsze to Limonen (cytrusy), Mircen (ziemia, gleba etc.), Linalool (pikantny, kwiatowy), Kariofilen (pieprz) Alfa i Beta Pinen (sosnowy las). Wydaje mi się
  • Odpowiedz
  • 0
@C00mpel: Dzięki za odpowiedź ale nie chodzi mi o te "smaki". Mi chodzi o kwestię zwykłego posmaku krzaka dosłownie rośliny jak czasami w olejku cbd mozna wyczuć, że dosłownie to jest roślina. Nie wiem czy nazwać to można terpenami ale terpeny to związki które odpowiadają za zapach w konopii więc chyba o to pytam. Mam terpeny Cali Mojito ale tam nie czuć ani 1% liścia/trawy/łodygi czegokolwiek trawiastego tylko czysto mentholowo-miętowy profil,
  • Odpowiedz
@DaroJimi: no to tak jak pisałem za wszystko odpowiadają terpeny w odpowiedniej mieszance i one dają smak, które kojarzymy z marihuaną. Jeden terpen nie da nam tego smaku, nawet jakbyśmy chcieli.
  • Odpowiedz
  • 0
@C00mpel: Nie ma szans by otrzymać ten posmak mieszając terpeny w stylu Cali Mojito które mam. To dosłownie smakowało(ten kartridż który mi tak zasmakował) jakby ktoś tam tydzień krzaka po ścince trzymał. Tego smaku szukam
  • Odpowiedz
Ile mam Ci pisać że w takim olejku jest mult terpenów i one w połączeniu ze sobą dają m.in ten krzaczasty posmak. Jeden terpen nie da ci stricte tego smaku krzaka.
  • Odpowiedz
  • 0
@C00mpel: Paliłem około 50+ różnych cartridzy cbd/hhc etc i tylko tylko tylko jeden smakował podobnie jak naturalny krzak, wszystkie dodawane terpeny są jakby zbyt wyraziste, lemon jest zbyt cytrynowy etc. A w tym jednym jedynym wkładzie czułem jakbym palił normlanego krzaka(słabego, nieklepke cbd ALE SMAKOWAŁO JAK KONOPIA). Wiem co chcesz mi wyjaśnic i wytłumaczyć ale nie chodzi mi o ten "rasowy" zapach np dobrze wyhodowanego lemona który az przegryza sie w
  • Odpowiedz
@DaroJimi: Nie wszystkie kartridże mają pełne spektrum terpenów, zazwyczaj posiadają parę terpenów, które mają ukierunkować nas na daną odmianę. Olejki z kombinatu w większości są FULL SPECTRUM (duża możliwość że taki próbowałeś) czyli mają pełne spektrum terpenów, flawonoidów, cbd etc. czyli to co najważniejsze w konopiach. DLATEGO MAJĄ SMAK ŻE TO JEST PROSTO Z KRZAKA NIE JEST TO SPOWODOWANE JEDNYM TERPENEM TYLKO CAŁEJ MIESZANKI.
  • Odpowiedz
  • 0
@C00mpel: to brzmi strasznie, terpenów Caliego jest paredziesiąt rodzaji chyba. Drogo w cholere wyjdzie mix... a nie wiadomo co mixowac w jakiej ilosci by poczuc smak oczekiwany...
  • Odpowiedz