Wpis z mikrobloga

@selectGwiazdkaFromTabelka
ciekawe pytanie, ja myślę, że walka o Tajwan odbyłaby się w głównej mierze na morzu i w powietrzu. Prawdopodobnie Ameryka starałabym się w pełni przerzucić ciężar dostaw na Ukrainę na państwa europejskie. Tylko nie wiem co na to kraje europejskie, konflikt o Tajwan ma zdecydowanie większy potencjał na przekształcenie się w konflikt globalny niż Ukraina
@Bobito: w sumie to bardzo ciekawy wniosek kolego. Stąd taka bierna postawa Chin w tej wojnie, bo przecież mogliby zalać kacapów uzbrojeniem, a tego nie robią. Chcą zachować twarz wobec ruskich, ale tak naprawdę im nie pomagają bo w dłuższej perspektywnie słaba rosja na smyczny Chin bardzo im leży.
@selectGwiazdkaFromTabelka: Może się mylę ale na Tajwanie potrzeba raczej floty USA a w Europie raczej sił lądowych i chyba nie ma tutaj dużej kolizji. Dodatkowo na dalekim wschodzie są jeszcze koreańczycy i japończycy którzy również deklarują wsparcie Taiwanowi tak jak u nas Ukrainę wspiera szeroko pojęta Europa. To dość skomplikowana kalkulacja bo trzeba by do tego sztabu ludzi ale mam wrażenie, że aktywność USA w Europie nie jest obecnie jakaś dla