Wpis z mikrobloga

Od początku zastanawiam się, czy cały ten #nowywykop to nie jest jakaś celowa akcja np. zmuszenia tych najbardziej aktywnych antyrządowych użytkowników (czyli większości) do opuszczenia serwisu. Wtedy można by tworzyć społeczność w gruncie rzeczy na nowo i ją lepiej kontrolować, bo stara gwardia odejdzie, a nowa się dostosuje.

Akurat gdy Orlen wszedł mocno na wykop pojawiła się nowa wersja wykopu, której wcześniej nie mogliśmy się odprosić przez wiele lat. A teraz jakby dostali zastrzyk energii i od razu wdrożenie bez żadnych testów czy konsultacji, więc ewidentnie robione na szybko i w ukryciu przed społecznością, żeby postawić nas przed faktem dokonanym. Nie można, będąc w tym biznesie przez tyle lat co wykop, aż tak #!$%@?ć sprawy. To musi być celowe, bo to jest taki cyrk, że aż ciężko mi jest uwierzyć w to, co się tu dzieje od kilku dni. Tu nie ma mowy o przypadku.

#wykop #wykop20
  • 24
@cutecatboy: @Bloodaxis1 @trolejbus @mhrok87

Ja mam zupełnie inną teorię.

Wykop jako spółka ma problemy finansowe dlatego na szybko napisali wersję która niby sprawa wrażenie "niedopracowanej" a tak naprawdę odciąża im zasoby bo

- nie ma powiadomień z tagów
- nie wyświetlana jest aktywność w profilu (komentarze, zakopane, wykopane)
- uwalone API dla zewnętrznych aplikacji/ skryptów
- rozwijalne komentarze we wpisach czy znaleziskach
- paginacja komentarzy.

To wszystko wygląda na cięcia które
@cutecatboy: bo wykop poprowadził protesty ACTA. Teraz nam szykują ustawę która waży 17 kilo, i w majestacie prawa będzie pozwalać przeglądać wszystkim maile, konta społecznościowe i komunikatory internetowe bez powodu. ZERO prywatności. ZERO. Podawajcie dalej ludzie, trzeba znowu wyjść na ulice. Będzie zimno to przy okazji wojny na ukrainie pokazywali jak robić koktajle mołotowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cutecatboy: mi się nawet odpisywać nie chce. Ktoś odpowiedział na mój komentarz co z tego skoro mam 3-4 strony z "rozwiń wątek" a po kliknięci na powiadomienie ani nie przenosi cię do odpowiedniej strony ani nie rozwija odpowiedniego wątku nie mówiąc już o tym, że nie przenosi cię do odpowiedniego miejsca na stronie. Kto to testował i po co odpisywać, żeby poświęcić masę czasu na szukanie ?
@cutecatboy
Dokładnie tak mogło być. Skoro zaczęli współpracę z jedną z najbardziej znienawidzonych państwowych firm i owa współpraca medialnie okazała się kompletną klapą, to jak z tego można było wybrnąć?

Czy też nie jest metoda, która doradzono lub nawet mocno zasugerowano ?
A teraz jakby dostali zastrzyk energii i od razu wdrożenie bez żadnych testów czy konsultacji, więc ewidentnie robione na szybko i w ukryciu przed społecznością, żeby postawić nas przed faktem dokonanym. Nie można, będąc w tym biznesie przez tyle lat co wykop, aż tak #!$%@?ć sprawy. To musi być celowe, bo to jest taki cyrk, że aż ciężko mi jest uwierzyć w to, co się tu dzieje od kilku dni. Tu nie