Wpis z mikrobloga

Po (stanowczo za długich) poszukiwaniach i przemyśleniach zdecydowałem się na config MacBooka - 14 cali 32gb ram, 1tb ssd. M1 PRO, 10 CPU, 16 GPU - czyli jeżeli dobrze pamiętam najwyższa wersja tego procesora.

W podobnej cenie mogę dostać M2 PRO 10 CPU 16 GPU - to podstawowa wersja, ale na pierwszy rzut oka ta sama liczba, więc myślałem, że to dobry wybór.

M2 PRO jednak ma 6 rdzeni zapewniających wydajność i 4 rdzenie energooszczędne.
M1 PRO oferuje zaś 8 rdzeni wydajności i 2 rdzenie energooszczędne.

Czy w takim razie lepiej zostać przy M1 PRO, skoro ma więcej rdzeni wydajności? Mogę go mieć dziś za 14999 PLN, albo poczekać kilka tygodni na M2 PRO za 15600 PLN.

Czy warto czekać? Zajmuję się motażem wideo w premiere pro. Przesiadam się z MBP 15 2015 ;)

#apple #macbookpro #kiciochpyta #technologia #adobe #montazfilmow #premierepro #macbook #aftereffects #photoshop #komputery
pafkoo - Po (stanowczo za długich) poszukiwaniach i przemyśleniach zdecydowałem się n...

źródło: 326514172_1298404310721613_3063070137736379230_n

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Szokatnica: pytanie tylko który z tej dwójki będzie rzeczywiście lepszy ;) Liczba rdzeni niby taka sama, ale jednak ich rozkład wydajność/energooszczędność jest inny.
  • Odpowiedz
@alWdIjJpz18nHw: tylko w tym linku masz chyba wersje M2 pro z 12 core CPU (8performance cores), a nie ta, która @Paffko wrzucił za 15600, więc z multicore to nie wiadomo jak będzie, może nawet to samo. Sam jestem tego ciekawy.

Kupiłem pare miesięcy temu identyczna specyfikację M1 pro jak wyżej i narazie nie żałuję (tylko, że dałem za nią prawie 2k mniej, a to robi różnicę).
  • Odpowiedz
  • 0
@3Djdjfjw482: gdzie Ci się udało taką dobrą cenę złapać? ;) W takich pieniądzach też bym nie narzekał. Do czego wykorzystujesz tego kompa, działasz może coś z wideo?
  • Odpowiedz
@pafkoo: w media expert / RTV euro czasami są promocje w stylu 50zl taniej na każde wydane 500, wtedy warto tam patrzeć na maki. Nie robię nic z wideo. Tylko programowanie - dlatego chciałem config z 32gb ram.
  • Odpowiedz