Wpis z mikrobloga

Wiem, że prawdopodobnie Mirko nie działa już jak "zadaj pytanie i ktoś na pewno odpowie", bo trochę tutaj się pozmieniało, ale może się uda.

Mój wujek jeździ do pracy rowerem i często wraca po zmroku. Oczywiście ma światła, ale cioci się uwidziało kupić mu kurtkę z odblaskami, ale taką wyglądającą na ładny casual, a nie roboczą, żeby mógł w niej też chodzić na codzień, nie tylko na rower. Ponieważ ja "umiem w internety i na pewno coś znajdę", to zostałam o to poproszona. Może ktoś niedawno zakupił coś podobnego w stonowanych kolorach (szary, granatowy, czarny) lub miał podobny problem? Po długich poszukiwaniach coś tam wybrałam na allegro, ale wybór jest niewielki i jakoś nie umiem podjąć decyzji - może z polecenia będzie łatwiej.

#pytanie #pytaniedoeksperta #modameska
  • 11
@Krolowa_Nauk: hmmm skoro wraca nocą to dlaczego stonowane kolory? Nie lepiej kurtkę narciarską są jasne i do tego dobrać jakiś odblaskową opaskę na rękę? Będzie jaśniej niż jakaś czarna z cienkiutkimi wbudowanymi odblaskami. Do tego niektóre narciarskie mają odblaski
@Evzen_Huml, @djtartini1: no właśnie takie jest zapotrzebowanie, żeby wujek wkładał tylko kurtkę bez osobnych udziwnień (bo dla własnej wygody nie będzie ich wkładał) i żeby kolory były stonowane, bo będzie jej używał ciągle, nie tylko na rower i nie będzie chciał kolorowej/jaskrawej. Taki typ - będzie chodził w jednej kurtce, jednych butach dopóki się nie rozpadną lub mu się ich siłą nie wydrze i nie podstawi innych pod nos xD
@Evzen_Huml, @djtartini1: facet jeździ na rowerze w lakierkach, bo w pracy musi być oficjalnie, a przecież nie będzie zmieniał butów. Nawet w zimie (: Ogólnie to bardzo w porządku typ, tylko ma swoje specyficzne podejście i stąd mój problem. Chcę znaleźć coś, co zwiększy jego bezpieczeństwo, ale co będzie chciał nosić i będzie dla niego wygodne w użytkowaniu (na rower, do sklepu i do kościoła).
@Krolowa_Nauk: Hej, na szybko teraz nie znajdę, ale jak byłam w Finlandii to koleżanka pokazała mi kurtki dzieci - ciemne, a pod wpływem światła przy robieniu zdjęć z komórki świeciły jak latarki. Więc wiem, ze można taką kurtkę znaleźć.
Poszukaj po angielsku, albo fińsku (google translate). A po znalezieniu produktu wtedy u polskich sprzedawców coś.
Translatory dzisiaj robią dużą robotę, powodzenia!
I rozumiem niechęć wujka, niby rodziców swoich bym przekonała, że
@djtartini1: super, dzięki, wygląda dobrze, może uda mi się go przekonać do takiej stonowanej, acz jasnej opcji:)

@forest23, @Orowerbogatszy: niestety nie przejdzie nic, co trzeba wkładać "nadprogramowo", bo "to niepotrzebne" - wujek jest niereformowalny w tym temacie.

@nic_to: brzmi super! Na pewno poszukam!

Dzięki wszystkim za odzew - odbudowaliście we mnie nadzieję, że coś mogę znaleźć! ()
@Krolowa_Nauk: Kurtka narciarska do lakierków wygląda jak gówno. Szukaj pod hasłem reflective jacket. Nie wiem na jakim rowerze jeździ, jak inny niż miejski to możesz też szukać commuter reflective jacket to będą specjalnie na rower z elastycznością lub oddychalnością w bonusie. No i raczej ze specjalną ceną.