Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
ile im zajmie przepchnięcie ustawy, która tę kasę znacjonalizuje? xD

Pójdziesz spać, będzie nocne glosowanko, dlugopis w ruch i nawet trybunał konstytucyjny ci to w dzien klepnie

@slapdash:

XDDDD

Ja #!$%@?ę, skąd wy te teorie bierzecie nie wiem.
  • Odpowiedz
@d_garm: nie chcę dyskutować o sensie całego programu (który jak najbardziej jest, ale całkowicie rozumiem brak zaufania do państwa + fakt, że wiekszośc musi byc inwestowane w polską giełdę). Sam ppk wykorzystuje właśnie do nadpłaty hipoteki - wypłacam regularnie wszystko i całośc idzie na nadpłaty, wychodzi to znacznie korzystniej, niz gdybym wypisał się całkiem
  • Odpowiedz
@uriel_ck: gówno a nie podobnie, inny instrument, inne zasady własności i wypłaty, jak nie masz pojęcia o temacie to sie nie wypowiadaj


@Mufann znam bezczelność polityków. OFE też ludzie byli pewni, tak jak tego, że jak ktoś przemyci granatnik przez granicę i odpali go w głównej komendzie policji to poniesie konsekwencje, albo, że państwo będzie pilnowało płatności przy budowie autostrad. Więc radzę, zacząć czytać, trenować pamięć i samemu wyciągać wnioski.
  • Odpowiedz
@uriel_ck: w OFE pieniądze nie były Twoje, tylko ZUSu przypisane do Twojego konta, zreszta dalej są, tylko nie w OFE tlyko bezpośrednio w ZUSie w koncie emerytalnym. Jasne - ile z tego zobaczymy za ~35 lat to się okaże. W PPK to są Twoje PRYWATNE środki. Jeśli rząd miałby je przejąć, równie dobrze może przejąć pieniądze z Twojego prywatnego konta, albo skonfiskować mieszkanie - a domyślam się, że z konta mimo
  • Odpowiedz
@Catmmando: Przeciez z PPK mozesz sobie co miesiac wyciagac :) Wyciagniesz 100% tego co ty wplaciles i 75% tego co pracodawca i 25% tego z pracodawcy powedruje na twoje konto w ZUS. No i wyciagajac przedwczesnie tracisz profity - jakies doplaty. Ale i tak jestes 75% tego co wplacil pracodawca do przodu. Dalej nie rozumiem, dlaczego ludzie z tego nie korzystaja.
  • Odpowiedz