Wpis z mikrobloga

Posiadam stary model (chyba z 2014 roku) telewizor 32” marki #sharp #aquos nie mam obecnie dostępu do sprawdzenia jaki to model dokładniej, ale z czystej ciekawości co najczęściej psuje się w takich telewizorach?
Na sekcji zasilania wszystko wyglada okej (pojemności kondensatorów nie sprawdzałem, ale wyglądają okej).

Historia tego telewizora odkąd go mam wyglada tak, że włączył się, był obraz, po paru sekundach się wyłączył. Po włączeniu znów to samo i tak jeszcze kilka razy. Później już się nie włączał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprawdziłem trochę chłopskim sposobem, czy podświetlenie matrycy nie padło (włączyłem go i poświęciłem latarka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ale wyglada na to, ze on w ogóle się nie włącza.

Miga na środku taka dioda stanu (nie na matrycy) co pare sekund i to tyle. Po tych kilku latach zapewnię kondensatory do wymiany, ale czy to może być główna przyczyna? Tym bardziej ze wyglądają na zdrowe, ale to może tylko wyglądają.

#telewizory #elektronika
  • 2
  • Odpowiedz
@NTSC: do odpowiedzi @rybeczka dodam jeszcze, że mityczne kondensatory ("coś się zepsuło, pewnie jakiś kondensator wystarczy wymienić") owszem, są pierwszymi podejrzanymi, ale bywa i tak, że wyschnięty kondensator jest tylko początkiem całego łańcucha usterek. Generalnie to, co opisujesz wskazuje na padniętą przetwornicę, ale tu możliwości jest już całkiem sporo :)
  • Odpowiedz