Wpis z mikrobloga

Karta microSD Samsung EVO przestała działać w kamerce samochodowej- wywala jakiś komunikat po chińsku i się wyłącza, po wyjęciu karty działa, pojawia się jedynie informacja o braku karty pamięci. Włożyłem kartę do czytnika w laptopie, odczytuje z niej dane, ale nie mogę jej sformatować, niczego z niej usunąć, ani czegokolwiek na niej zapisać. Pojawia się komunikat, że karta jest zabezpieczona przed zapisem. Sprawdziłem na dwóch adapterach, zworki/suwaki zabezpieczenia ustawiałem dla testu w różnych pozycjach, lecz efekt był ten sam. Sprawdziłem inny czytnik, lecz to także nie przyniosło żadnego efektu. Zastanawiam się, czy karta jest uszkodzona i zaskoczyło jakieś wewnętrzne zabezpieczenie, by zabezpieczyć zapisane na niej dane, czy może to jakiś błąd, który da się rozwiązać i uratować tę kartę.

  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
karta jest uszkodzona i zaskoczyło jakieś wewnętrzne zabezpieczenie, by zabezpieczyć zapisane na niej dane

@ciuplowski: Dokładnie to. Na przyszłość do ciągłego zapisu w kamerkach lepiej kupić specjalne karty do tego przeznaczone, na przykład z serii Samsung Endurance.