Wpis z mikrobloga

#auto
#samochody #kiciochpyta
#gdynia
#trojmiasto
Mirki pomóżcie, kupiłem auto i muszę je zarejestrować ale mieszkam 400km od miejsca zameldowania.
Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu mam umowę najmu i w urzędzie w którym mieszkam dostałem info że oprócz wszystkich normalnych dokumentów muszę złożyć też zgodę właściciela mieszkania lub zarejestrować tam gdzie mam meldunek.
Jak dzwonię do urzędu tam gdzie mam meldunek to odsyłają mnie do urzędu w którym mieszkam i już #!$%@? dostaje bo nie wiem co mam zrobić.
Nie mam czasu jechać przez całą PL zwłaszcza że nie wiem ile trwa ta rejestracja i czy dostaje nowe tablice i ile bym musiał czekać w mieście zameldowania na zakończenie wszystkich formalności żeby spokojnie wrócić na chatę.

Czy ktoś rejestrował pojazd w Gdyni będąc zameldowanym gdzie indziej??
  • 5
Nie mam czasu jechać przez całą PL zwłaszcza że nie wiem ile trwa ta rejestracja i czy dostaje nowe tablice i ile bym musiał czekać w mieście zameldowania na zakończenie wszystkich formalności żeby spokojnie wrócić na chatę.


@Wealdas: Nie wiem jak wygląda sprawa z rejestracją poza miejscem zameldowania (wiem, że kiedyś widziałem tutaj wpis jakiegoś Mireczka, który się z tym męczył, ale go nie znajdę), ale odpowiem Ci na tę wątpliwość
Sprawa zalatwiona, oczywiscie urzędnicy spławiali mnie. Dopiero firma rejestrująca auta powiedziała wprost: urzędnicy spławiali bo uważają że skoro płaci Pan podatki w swoim mieście to niech sobie Pan tam jedzie.