Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #inwestycje.
Pytanie mam, bo chcę rozpocząć dywersyfikację aktywów.
Na początek ostrożnie, myślę o zakupie #zloto i #monety bulionowe.

Kupujecie bezpośrednio z mennicy czy w nbp?
Czy można płacić gdzieś gotówką bez podawania danych, czy wszędzie wymagają karta/przelew i dane osobowe?

Gdyby jakiś doświadczony mireczek się wypowiedział, bo ze mnie zupełna zielonka w tej dziedzinie.
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Sierzant_Cruchot: wszędzie w oddziałach np. Tavex czy Metal Market możesz kupić gotówką. Dowód musisz pokazać od 15k euro bodajże.

Z drugiej strony co z tego, że podasz dane? Jak kapitan państwo będzie chciał ci to zabrać to powiesz, że sprzedałeś/zgubiłeś i elo, w końcu to fizyk.
  • Odpowiedz
@JuzTuKiedysBylem: Dzięki za polecenie!
@Sierzant_Cruchot: Oczywiście zapraszamy do nas! Domyślamy się, że przed pierwszym zakupem możesz mieć trochę pytań, czy wątpliwości więc jesteśmy do dyspozycji. A jesteśmy nie tylko na wykopie ;) mamy Zespół ds. Wsparcia Klienta, który z chęcią pomoże w wyborze produktów mailowo (kontakt@tavex.pl), telefonicznie (22 114 00 20) lub na czacie na naszej stronie. Pisz śmiało!
  • Odpowiedz
Członek rodziny namawia mnie na zakup monety od nich (data wydania dopiero w maju br.) i byłby to mój pierwszy zakup.


@Sierzant_Cruchot: to źle że rodzina wie że chcesz kupić zloto, ogólnie finanse lubią ciszę.

Ludzie tutaj mają opory przed zamawianiem z metalmerket, bo trzeba 2-3 tygodnie czekac na dostawe, a fizyczne zloto kupuje sie m.in dlatego że sie nie wierzy w żadne "kontrakty terminowe" "pieniądze fiducjarne" "zamówienia które będą zrealizowane"
  • Odpowiedz
to źle że rodzina wie że chcesz kupić zloto, ogólnie finanse lubią ciszę


@poji: Przed wydaniem (a raczej wymianą) kilku tysięcy zł na sztabkę/ monetę rozmawiałem z żoną. Jeśli utrzymujemy, że żona to nie rodzina, to wie tylko ojciec.
"Mój stary jest fanatykiem numizmatyki" można by rzec i w dziedzinie monet jest dla mnie autorytetem. Sam zacząłem z nim temat złota i monet, powiedziałem o czym myślę (kilku gramowe sztabki), a
  • Odpowiedz
@Sierzant_Cruchot: Osobiście polecam złoto w formie sztabki. Wychodzi najtaniej za g kruszcu. Łatwo upłynnisz wszystko od 1 uncji w dół. Kupuj tylko od sprawdzonych dealerów. Polecam mennicę kapitałową. Kilkanaście zakupów i wszystko prawidłowo. Wydaje mi się, że ta mennica ma najniższe ceny na rynku. Nie warto przepłacać. Prowadzą też skup. Autentyczność sztabki w certipcku sprawdza się za pomocą specjalnego skanera, który każda mennica ma na wyposażeniu.
  • Odpowiedz