Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pracbaza #praca #pracazdalna #internet
Pod koniec roku przeprowadzam się na wiochę, jako że ja i moja luba pracujemy zdalnie. A póki co nie ma tam światłowodu, będę zmuszony na net LTE, czy ktoś tak pracuje? Ile potrzeba GB?
300gb wystarczy żeby normalnie sobie pracować w dwie osoby plus normalnie żyć po godzinach pracy (netflix, streamy etc)?
  • 18
To już zależy jaką masz przepustowość w ofercie - sprawdź ile Mbps Ci proponują. Ja u siebie mam router na kartę i wyciągam śmieszne 15 Mbps (od 2016 roku ofertę podpisywałem i nic nie zmieniałem) ale może teraz oferują większe prędkości. Zobacz również do ilu Ci spadnie przepustowość łącza jak wykorzystasz 300 GB - wtedy będziesz miał katorge do kolejnego miesiąca
@paww: zależy, na np canal plus widać info typu, że oglądając w 720p zużyjesz 1,5GB, a w 4K czterokrotnie więcej.
Ja pracuje zdalnie + pn-pt ze 3h dziennie netflixa i zużywam kilkadziesiąt GB miesięcznie
@w00nski: Mam umowę już ponad dwa lata, wiec przeszła jest bezterminowa i płace 45 zł
Ale tak jak pisałem jest to stara umowa wiec cena pewnie mocno nieaktualna
@mayek: spoko, bo widziałem że niby play ma ofertę 5zł/dzień bez umowy. po prostu na doładowanie. dla mnie byłoby to idealne, bo zamierzałbym korzystać raptem kilka nieregularnych dni w mc.
@play_polska potwierdzicie lub nie!?
Pozdr.
@paww: Ja w przeciągu miesiąca wykorzystuje około 250 gb. Ja programista, w pełni zdalnie, narzeczona 3 dni z domu, też ciagle przy kompie praca. Pozatym youtube, netflix, gry online, ściaganie gier. Także internet mocno jest używany :)
@paww: w pojedynke starczało mi mniej więcej 100gb, jak masz nadajnik w miarę blisko to spokojnie ogarniesz robotę i przyjemności
@paww: zależy, średnio jest tak około 50 mb/s, ale komfortowo sie używa. Czasem lepiej, czasem gorzej, ale sumarycznie dajemy rade :D

Warto kupić dobry router, żeby mozna było się bawić pasmami (ja mam b818 huawei).