Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie mi proszę, bo #zielonka w tych sprawach here ( ͡° ͜ʖ ͡°) kupiłem samochód (mazde mx5 nb) z założonymi customowymi felgami i oponami na nie w rozmiarze 195/50/R15, i one lekko wystają poza samochód (zdjęcie), więc żeby nie mieć przypału z psiarnią i przeglądem, to chce je zmienić na oryginalne felgi od mazdy, które także dostałem do samochodu. Z tymże oryginalne felgi mają założone opony 205/45/R16 więc oryginalne są szersze, a przecież OEM nie będzie wystawał nigdy poza samochód. O co tutaj chodzi? Czy ja mogę mieć tutaj jakieś dystanse założone, czy ja coś źle rozumiem? Więcej zdjęć w komentarzach. inb4 weź załóż i zobacz - no wiem, zrobię to, ale najpierw chce spytać tutaj
#motoryzacja #samochody #mazda #auta #opony
Gaahl75 - Mireczki pomóżcie mi proszę, bo #zielonka w tych sprawach here ( ͡° ͜ʖ ͡°) ...

źródło: comment_1673440659llYZNZy8paOMmGkEstgnF0.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Gaahl75: może to być kwestia szerokości i ET felgi, a może dystansu. Tylko że na zdjęciu nie widać, czy masz dołożony dystans, to ostatnie akurat w najważniejszym miejscu jest całkowicie nieostre.
  • Odpowiedz
1. Jeśli felgi masz faktycznie oryginalne to w serii tam była chyba opona 195/50r15 więc możesz równie dobrze te uniroyale sobie tam przełożyć chociaż wyglądają tragicznie na fotkach
2. Jak @bidzej napisał możesz mieć pod te "customowe" felgi założony dystans, ale najprawdopodobniej sądząc po tym jak opona jest naciągnięta te felgi są po prostu za szerokie i mają inne ET (odsadzenie czyli przesunięcie bieżnika względem piasty).
  • Odpowiedz
@Gaahl75: Może kwestia światła, ale wyglądają na bardzo stare i sparciałe, natomiast jak się teraz przyjrzałem to może są brudne po prostu. A z rozmiarem to sorki nie zwróciłem uwagi że 16, ale wtedy też seryjnie była opona 195/45r16, różnica w obwodzie niby niewielka bo raptem 1.5% różnicy na obwodzie, ale chyba wolałbym mieć przy tych mocach i masie węższą oponę
  • Odpowiedz
@Gaahl75: felgi są osadzone na bardziej na zewnątrz , w dodatku patrząc po naciągu opony są szerokie. Oryginalne mają ET 40 i 6"-6,5"j. Te zapewne mają osadzenie poniżej 30 i są szersze.
  • Odpowiedz