Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#warsztat #mechanikasamochodowa Mireczki, czy ktoś z Was prowadzi jakiś warsztat samochodowy? Jestem na etapie ogarniania sprzętu i chcę otworzyć wulkanizację wraz z drobnymi naprawami takimi jak wymiana oleju czy hamulców. Macie jakieś rady na start? ()
  • 18
@Rynia: rób jak dla siebie a klienci będą wracać, pierwsze pół roku masz niski zus ok. 350zł, potem przez dwa lata masz ok. 650zł, po 2,5 roku masz już normalny zus ok. 2k
@Rynia: daj tablice "W tym warsztacie używamy klucza dynamometrycznego" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bądź terminowy, staraj się oszacować koszty przed robotą - wiadomo, że coś wyskoczy ale przynajmniej takie widełki od - do, żeby znowu ktoś nie robił afery na wykopie o wyciąganiu auta z rowu za 900zł w niedziele wieczorem. Życzę dużo cierpliwości i wyrozumiałości - ludzie są #!$%@?, na pewno ktoś kiedyś przywiezie Ci używane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rynia: terminowość, grafik online
+zostaw sobie kilka terminow premium, przy stawce x2 w najwyzszym sezonie dla zapominalskich.
@Rynia: odpowiem z punktu widzenia mechanika a nie właśiciela warsztatu, jest to ciężki kawałek chleba niektórzy ludzie są tak roszczeniowi że głowa mała i pogadanki "dlaczego tak drogo ja ostatnio płaciłem 80 a nie 120" ciągły problem z częściami i spadająca jakość części nawet tych mogłoby się wydawać górnej półki typu LUK. Kupisz wadliwą część i to ty musisz się bujać z reklamacjami a klienta to nie obchodzi i nie możesz
@Rynia: jak auta mają zostawać na kilka dni to inwestuj na pewno w zawieszki do kluczy jednorazowe, dobrze to wygląda. dodatkowo na pewno zrób sobie szablon gdzie przyjmujesz auto na kilka dni, w szablonie oznaczysz czy samochód ma jakieś uszkodzenia, jakie i gdzie, tak żeby nikt potem nie przyszedł roszczeniowo bo coś przerysowane. (połowa tych szablonów kończy z wpisem 'auto zbyt zabrudzone żeby ocenić stan blacharki'). tyłkochron bardzo ważny a często
daj tablice "W tym warsztacie używamy klucza dynamometrycznego


@Philosohero: tylko wtedy koło może się znów odkręcić dlatego powinno się po 100-200km dokręcić ponownie koło. Chyba nawet niektórzy co używają klucza dynamometrycznego dają plakietkę z informacją że należy dokręcić koła po 100-200km.

Klienci pułapki, miałem przypadek że po oddaniu auta klient wrócił z przerysowanymi drzwiami i z mordą do nas przecież tego nie było przed naprawą oczywiście my nie uszkodziliśmy lakieru i
@marlow: nie wiem jak Ty, ale ja prowadzę działalność w Polsce. "Ulga na start – 6 miesięcy bez składek na ubezpieczenie społeczne. Ulga na start jest dla przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy prowadzą działalność gospodarczą lub rozpoczynają ją po raz kolejny po 5 latach od zawieszenia lub zamknięcia poprzedniej działalności." "Co po uldze na start ZUS 2022?
Po zakończeniu ulgi na start, przedsiębiorca ma prawo do opłacania preferencyjnych składek ZUS przez
Kupisz wadliwą część i to ty musisz się bujać z reklamacjami a klienta to nie obchodzi i nie możesz go tym obciążyć.


@Ciortas: klient z swoimi częściami to złoty klient ( ͡° ͜ʖ ͡°)