Wpis z mikrobloga

To wyłączanie apek w #android działa? Odpalilem mp3 w zewnętrznej apce bo andek oferuje mi tylko youtube music, które stopuje jak przełączę się na inną apke jak np. przeglądarka. No więc zamykam te zewnętrzna apke, która pozwala mi na słuchanie w tle, a audio dalej leci i tylko przez lockscreen mogę sobie pauzę włączyć xD albo na coś innego zmienić. Technologia względem użyteczności cofa się w rozwoju. Na Windowsie XP mógłbym sobie puścić coś w tle bez żadnego #!$%@? i normalnie sobie wyłączyć a teraz telefony sprzętowo zjadają dupa kompy z tamtych czasów i udaja, że nie idzie puścić w tle bez haraczu dla youtube, a jak już sobie znajdziesz możliwość multitaskingu, to nie idzie zamknąć aplikacji albo procesu, na którym tą apka działa.

Przyszlosc jest tutaj xD
  • 23
@vfcvfc: no sciaglem z aptoida cis co ma 5 gwiazdek i dziala w tle super. Az za bardzo, bo jak wylaczam apke tym standardowym menadzerem, to audio dalej leci xd mimo, ze apka wylaczona xd i nawet apka sie zalacza ponownie jak odpale ale poprzednie audio dalej (nieprzerwanie od wylaczenia apki) leci, poki nie odpale nastepnego xd albo pauzy na lockscreenie nie zrobie. O to mi chodzi.
@Returned: a po co wyłączasz menadżer apek?
U mnie jak wyłączę Pulsar przez nie wyjście z niej, a ,,skreślenie" jej lub naciśniecie ,,zamknij ostatnie aplikacje" to muzyka się wyłącza.
No więc zamykam te zewnętrzna apke, która pozwala mi na słuchanie w tle, a audio dalej leci i tylko przez lockscreen mogę sobie pauzę włączyć xD


@Returned: To po prostu pauzuj / stopuj zamiast wyłączać całkiem apkę? Szukasz zielona problemu tam gdzie go nie ma.
@Eskim0s: no nie wylaczam menadzera, tylko apke przez menadzera. Czyli jak "skresle" w menadżerze, to przestanie grac? Bo ta apka, co mam nawet po skresleniu odtwarza audio i po wlaczeniu z menu sie normalalnie od poczatku zalacza a mp3 leci niewzruszone. Rozumiesz o co mi biega?

Wqrwia mnie ten andek powili xd
to nie idzie zamknąć aplikacji albo procesu, na którym tą apka działa.


@Returned: Oczywiście że idzie jak zainstalujesz task manager pokazujący konkretne procesy. Bo multitasking w Androidzie tak właśnie działa, to że sobie z poziomu ostatnich aplikacji zamkniesz okno, nie oznacza że zamykasz proces w tle odpowiadający w tym przypadku za odtwarzanie audio.
@Returned: Zazwyczaj nie, zależy od tego jak zrobiona jest aplikacja. Niektórzy producenci jak ksiałomi np przerabiają Androida na modłę iOS czyli zamykasz okno = zabijasz wszystkie procesy.
@Returned: Nie bez powodu ten widok w Androidzie nazywa się "ostatnie aplikacje" a nie "uruchomione aplikacje" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu poszukaj w ustawieniach apki czy da się zmienić aby nie działała w tle / wyłączała odtwarzanie po zamknięciu. Albo użyj innej. Pozdro z fartem.
@L3gion: no i tak powinno byc. A nie, ze mysze zablokowac ekran, przez co "masywniejsza" apka ma sapy i sie odswieza, bo apka od mp3 olala zamkniecienz menadzera standardowego :d
@Returned: sam się #!$%@?łem o brak multitaskingu na telefonach nieraz, dla mnie to kwestia zidiocenia userów, używasz jednej aplikacji na ekranie w tym samym czasie jak w Windows 3.1 #!$%@?. Jak w 1994. Choć Amiga czy OS/2 mogły otworzyć dwa programy w oknach lata wcześniej. A w 2023 na smartfonie nie, może jakieś dzielenie ekranu najwyzej. Ręce opadają.

A druga rzecz poza klientem debilem i że ludziom to pasuje to Youtube
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Returned: Jeśli wyczyściłeś aplikację z ostatnich aplikacji a muzyka dalej leci to sprawdź pasek powiadomień. Powinno tam być powiadomienie z możliwością zatrzymania (jeśli apka jest napisana jak inne tego typu aplikacje). I podaj jeszcze jaką masz wersję androida