Wpis z mikrobloga

Mój ulubiony kefir ;/

Nie mogę tego wujom wybaczyć. Może i zmniejszyli opakowanie o 80g, ale za to jest drożej. Pół litra było idealne, a teraz po jednym czuje niedosyt

Ale najgorsze że jest inny w smaku. Nie mówcie że nie, jestem koneserem i fanem marki od prawie 20 lat. Po zmniejszeniu opakowania smak się zmienił, pewnie trochę zmienili proces produkcji

Its over dla Kefiru dla chłopa ( ͠° °)

ech

#zalesie ##!$%@? #oszukujo #afera #bojowkakefirunawykopie #kefir #gotowanie #jedzenie
Atreyu - Mój ulubiony kefir ;/

Nie mogę tego wujom wybaczyć. Może i zmniejszyli op...

źródło: comment_1673397977TrJiwN6xQAvX411K2zmy98.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
To i tak dobrze ze zmniejszyli butelke bo inne wuje na polce to butelke zostawili te sama, leja mniej kefiru, zmienili tylko pojemnosc na etykietce. Kupujesz wielka butelke a srodek wyglada jak upity przez janusza sklepowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GladysDelKarmen: I żeby jeszcze chodziło zwyczajnie i cenę - ktoś kupuje słabej jakości produkt bo jest tani, ale nie - ludzie kupują kupę, ale że zapłacili za nią 2x więcej niż kosztuje tani odpowiednik to im smakuje (kij że tani odpowiednik moze mieć nawet identyczny skład). To widać po popularności takich marek jak M*rliny - reklamowane gówno w cenie dobrego produktu, a jak kogoś spytasz czemu to kupuje i czy czytał
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu ja kupowałem zawsze w mniejszej butelce ale dzięki za uświadomienie o tej bezczelnej praktyce producenta, następnym razem wybierając kefir sięgnę po konkurencję, a krasnystawa już nie kupię:)
  • Odpowiedz
Kup w internetach grzybki kefirowe i rób go sam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gwarantuje, ze potem do sklepowych kefirów już nie wrócisz.


@Tryggvason: i jak robisz? Jakbym potrzebowała 0,5 l kefiru/dzień, to ile grzybków? One są „wielokrotnego użytku” czy za każdym razem wsypuje się nowe?
  • Odpowiedz
@justypl: To organizmy żywe i one się rozmnażają dość szybko wiec potem trzeba je odrzucać lub rozdać znajomym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiedzmy, ze na słoik litrowy czubata łyżka stołowa grzybków. Trzeba tego pilnować bo potem kefir będzie wychodził zbyt kwaśny. Generalnie wychodzi taki mega kremowy i lekko gazowany. Jak nie potrzebujesz na dana chwile kefiru to zalewasz je woda lub mlekiem i chowasz do lodówki. Generalnie
  • Odpowiedz
@justypl: Dokładnie tak. Jak przeciągniesz fermentacje i zrobi się zwarty skrzep to po odcedzeniu masz serek na kanapki. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy zakupie zwróć uwagę na kolor - ziarna kefirowe powinny być białe. Jeśli są żółte to znak, ze coś jest z nimi nie tak.
  • Odpowiedz