Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonima bo wstyd mi za to co powiem a mam tu konto.

Od kiedy z powodu szalejącej inflacji ceny produktów spożywczych poszły w górę zacząłem kraść. Nie są to jakieś zawrotne kwoty - tutaj kostka masła, tam słoik z kawą, czasami jakiś artykuł chemii gospodarczej. Zawsze biorę tylko jeden produkt aby nie być zachłannym i głupio nie wpaść. Ogółem przywłaszczę sobie coś prawie za każdym razem jak idę do supermarketu (mam swój sposób na kasach samoobsługowych). Jest mi za to wstyd bo to mimo wszystko zwykła kradzież i nic jej nie usprawiedliwia ale jakoś lepiej się czuję gdy wiem, że "odbijam" sobie jakoś te ciągłe wzrosty cen produktem, który wezmę bez płacenia. Robię to tylko w dużych supermarketach sieciowych więc trochę to tłumaczę sobie w taki sposób, że okradam sporą korporację a nie osobę prywatną (czego bym się nie dopuścił). Zarabiam więcej niż średnia krajowa ale mimo to odczuwam wzrost cen na swoim comiesięcznym budżecie. Kiedyś hejtowałem stare baby co kradły jedzenie ze sklepu ale teraz trochę je rozumiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie szukam żadnego przebaczenia ani zrozumienia. Po prostu chciałem to z siebie wyrzucić bo wstyd o tym powiedzieć komukolwiek ze znajomych.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bad281bab6bef5c0903f74
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 58
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Amator. Ja drukuję nową metkę z ceną, zamieniam ją ze sklepową, po czym przy kasie wykłócam się że źle nabiło. Nie ma przepisu że nie możesz podmieniać metek w sklepie, a przy kasie muszą ci sprzedać za cenę na metce, więc wszystko jest legalnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bartpl:

Jak zarabiasz więcej niż średnia krajowa i kradniesz to jesteś złodziejem.

Podejście śmierdzącego komucha, który legalizuje przestępstwa "BO BIEDA". Jeszcze dodaj coś o tym, jak to biedocie trzeba wpychać do ryja socjal, bo inaczej ta biedota zdziczeje i zacznie mordować pracujących na nią obywateli!
  • Odpowiedz
OP: @doesntanyonecare:

jesteś zwykły złodziej i tyle w temacie są przecież inne opcje np lodówki dla potrzebujących można przyjść i zabrać jedzenie no ale lepiej kraść


Wiem, że jestem zwykłym złodziejem. Na małą skalę ale nadal. I to nie jest tak, że nie starcza mi na produkty pierwszej potrzeby bo starcza. Jestem po prostu sfrustrowany, że moja praca jest coraz mniej warta i muszę płacić coraz więcej za produkty, które
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ile razy mi się to nie zdarzyło to nie zliczę XD ale robię to tylko jak biorę sporo rzeczy, a tu bułka z pieczarkami więcej, a tu batonik, a tu mandarynki dwie. Zacząłem to robić jak zauważyłem kiedyś gdy babka wsypywała bułki z makiem do pojemnika i ok 5 wyleciało, wyrzuciła je do kosza którym akurat pan co sprzątał przejeżdżał, innego dnia widziałem jak babka układała pierniki zapakowane nadepnęła dwa
  • Odpowiedz
@jtag: Trzymasz w jednej ręce dwa produkty, skanujesz jeden i udajesz że skanujesz też drugi i kładziesz oba (działa tylko w eleclerc bo tam gdzie odkładasz nie ma wagi) a jak babka podejdzie czy coś mówisz że niezauwazyleś dlatego opłaca się tylko jak bierzesz więcej produktów, nawet nie wiesz ile osób tak robi ale o tym nie mówi XD pare razy widziałem np ojca z dzieckiem co wsiadali potem do nowej
  • Odpowiedz