Wpis z mikrobloga

Bank ING nałoży mi blokadę wypłat z konta oszczędnościowego jeśli nie przedstawię im dokumentu o pochodzeniu pieniędzy. Problem w tym, że kasa pochodzi z darowizny którą zgłaszałem do US, ale to było 3 lata temu i nie mam żadnego dokumentu który by to potwierdzał xD Jakiś ekspert od #finanse i #urzadskarbowy powie mi co mam zrobić w tej sytuacji? Urząd skarbowy w ogóle wyda mi jakieś zaświadczenie po 3 latach że złożyłem taką deklaracje? (grupa zerowa więc nic nawet nie musiałem płacić wtedy, tylko złożyłem deklaracje) #kiciochpyta
  • 150
  • Odpowiedz
@emerjot: przestępcom to znacznie utrudnia życie, a rykoszetem dostaje niewielki ułamek zwykłych ludzi (tych z większą kasą na koncie) maksymalnie raz na kilkanaście lat. Nie na odwrót. Bez AML miałbyś dużo wyższą przestępczość na świecie, a tak przeniesienie nawet drobnych 100k z lewego źródła jest wyzwaniem. Teraz pomyśl że tacy terroryści muszą przetransferować kilka mld $ rocznie za narkotyki/broń. Naprawdę myślisz, że takie blokady i kontrole to dla nich "niewielkie utrudnienie"?
  • Odpowiedz
normalnie ci wydadzą kopię w urzędzie skarbowym, tylko zadzwoń wcześniej i się umów


@mudkipz: plot twist
US też gubił tę deklarację i OP dostaje mandat, podatek i odsetki do zapłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@michallukawski: to są akty notarialne, jeśli darowizna nie była zrobiona u notariusza to nie będzie tutaj tego na pewno. W ogóle jeśli deklaracja była składana papierowo to nie będzie jej widocznej na portalu podatnika, e-urzędzie itp
  • Odpowiedz
@emerjot: Żadnej odpowiedzialności, a Santander z miesiąc temu dostał 200 mln kary za aml. I g też dostał jakiś czas temu... @szynszyla2018: Ustawa aml, bank musi badać nienaturalne transakcję i weryfikować pochodzenie środków klienta
  • Odpowiedz