Wpis z mikrobloga

Mirki bo już mnie coś trafia. Próbuję skonfigurować komunikację z Outlookiem a kontem w Nazwa.pl

Sytuacja jest taka - Mam kupioną domenę powiedzmy Xyc.com.pl dodatkowo mam kupioną usługę CloudMail Start.

W konfiguracji domeny włączyłem „Przekierowanie poczty”
Logując się na serwer pocztowy Dodałem domenę Xyc.com.pl i obecnie na liście domen mam: server128XXXX.nazwa.pl oraz Xyc.com.pl czyli zakładam, że część sukcesu jest.

Wchodzę na zakładkę Poczta > Dodaj konto e-mail i dodałem konto na domenę wynikającą z serwera (czyli serer128xxxxxxxxxx.nazwa.pl I pierwszy fakap - pomimo że widzę domenę to nie mogę dodać maila vaderpoland@xyc.com.pl
Klikając funkcje „Przenieś” ponownie widzę domenę Xyc.com.pl ale ponownie jak klikam „Przenieś” to wywala mi błąd „Nie udało się przenieść konta vaderpoland@server128xxxxxx.nazwa.pl pomiędzy domenami”.

Co ciekawe, z pozycji Cloud Maila (dostępu webowego) mogę wybrać domenę z której mam wysłać e-maila (czyli zarówno z domeny server128xxxx.nazwa.pl oraz Xyc.com.pl.
Ale z pozycji Outlooka nawet takiej opcji nie widzę, w momencie logowania się w Outlooku pozwala mi dodać tylko dane logowania na serwer z domeną nazwa.pl

Ktoś coś? Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi.
#hosting #nazwapl #outlook #serwerpocztowy #cloudhosting
  • 2
@Vader-Poland: konto vaderpoland@xyc.com.pl zostało dodane prawidłowo,zapewne jest ono widoczne pod vaderpoland@server128xxx.nazwa.pl, ponieważ na usłudze CloudMail Start nie można dodać domeny jako głównej, tylko jako dodatkowa dla serwera, konto działa pod domeną xyc.com.pl.

W Outlooku należy konto pocztowe skonfigurować standardowo, wpisując vaderpoland@xyc.com.pl oraz w ustawieniach serwer przychodzący i wychodzący (czyli adres serwera w nazwa.pl).
Ewentualnie jak będziesz miał jakieś problemy, prześlij do nas wiadomość prywatną to wszystko zweryfikujemy!
@nazwapl: Dziękuję. Udało się.
I nie wiem czy zawinił błąd w porcie poczty wychodzącej czy inne kombinacje. Ale pozostawiam dla potomnych bo wyjaśniliście ważną rzecz dot, widoczności domeny w podstawowym CloudMailu.

Ale mam jeszcze jedną sprawę, to pozwolę sobie napisac na PW.