Wpis z mikrobloga

Czemu w UK wszystkie te scentralizowane bazy danych są tak z dupy? Umówiła mnie kobieta do GP, dostałem potwierdzenie na kompletnie inną godzinę, ale chwile później poprawili. Z 40 minut przed wizytą zadzwonił doktor czy na pewno muszę iść, czy mogę mu przez telefon wytłumaczyć czego chcę, wymieniłem symptomy, zaproponował antybiotyki i powiedział żeby wybrał gdzie odbiorę. I tu wszystko by się dobrze skończyło, bez kolejek, bez paracetamolu, sami z siebie ułatwiają, ale nie. W aptece którą wybrałem nikt nic nie wie, obok u mojego normalnego lekarza tak samo i musze szukać kto do mnie dzwonił, pytać o jakiś kod recepty bo oni nawet nie mają jak sprawdzić. Jak w końcu ogarnąłem kto właściwie do mnie dzwonił to się okazało że ona nie wie czemu nie dostali informacji bo u niej działa. Zobaczymy jutro czy z ttm kodem coś ogarnę
#uk #gorzkiezale
  • 16
@Budo: Specjalnie pytałem ile muszę czekać i lekarz powiedział że od razu. Oni nawet mojej recepty u siebie w systemie nie mieli, ale jak znalazłem przychodnie z której dzwonili to u nich widniało bez problemu.
@suluf: Jak idę czasami do apteki z recepta to za każdym razem jestem w szoku bo mówią mi przyjdź na 15 minut. Nie maja tam alchemika na zapleczu co robi eliksiry ale ten ich system żeby wszystko sprawdzić i wklepać jest tak powolny.
@DrGreen_2: Tak, a poza tym musi to być jakiś tam uprawniony, co sprawdza wydawanie i dlatego czasem mają opóźnienia


@asique: No ale jakoś w szpitalu mieli informację o tej recepcie łączenie z kodem który podobno każda apteka zrealizuje
@Seb9910: no, ale co mam Ci powiedzieć, jak działa? Miałem receptę odnawianą przez rok, wybrana apteka i było ok, normalnie mi dostarczali wtedy kiedy było trzeba.
mi sie wydaje, że tu dużo mirków mieszka po jakichś mniejszych miasteczkach i może po takich zadupiach po prostu nhs nie ogarnia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Budo: @suluf: a wiec jako ze zona ma nhs card i przechodzimy to co miesiąc już śpieszę z tłumaczeniem. Zaden gp i apteka nie dzialaja tak samo, albo inaczej - jest tylko kilka mozliwosci zazwyczaj jak to moze wszystko pójść ale rzadko jest tak, ze wiekszosc ma te same sytuacje bo te tez lubią sie zmieniac nawet u tej samej osoby.

Nigdy nie idz tego samego dnia bo nie warto
Numerkow recepty nie potrzebujesz, idziesz do apteki mowisz ze recepta na Cb czeka podajesz nazwisko i elo


@adriano30: no właśnie u mnie tak elo nie było bo od potrafili w żaden sposób mnie znaleźć w systemie
@suluf Żony recepty też nie mogli znaleźć i się okazało że to nie ta apteka (bo mamy dwie apteki na tej samej ulicy, tak samo się nazywają, i nie do tej wysłali).